Největší pozornost v Národním divadle vzbudila pravděpodobně herečka Eva Burešová, která si pro významný večer vybrala zlatou róbu ze svatebního salonu Adina. Jak je pro ni typické, nebála se ani odvážných prvků, jako velmi vysoký rozparek nebo dlouhá vlečka, se kterou jí do budovy divadla muselo pomáhat několik lidí.

Kromě štíhlých nohou ukázala populární umělkyně také dekolt, napěchovaný do těsného živůtku. Není divu, že nejen její partner, šéfkuchař Přemek Forejt, na ní ten večer mohl oči nechat.

Podobně bouřlivé ohlasy sklidily také další dvě dámy. Saténové šaty s holými rameny vynesla také herečka Hana Holišová, přestože se oproti Evě Burešové držela při zemi a její model byl výrazně jednodušší. Rovněž zvolila nazlátlý odstín róby. Velmi to slušelo také Radce Pavlovčinové, která namísto výrazného saténu vsadila na lehké a vzdušné šaty levandulové barvy, které byly bohatě řasené a umělkyně v nich vypadala jako víla. Látka byla poměrně průsvitná, a tak byly šaty prosté dekoltu a herečka tak ukázala pouze paže.

Kristýna Leichtová sáhla s outfitem vedle

Našly se ale také outfity, které se bohužel příliš nevydařily. Špatně své šaty zvolila herečka Kristýna Leichtová, která zvolila podivný modrý model s motivem sněhových vloček. Sytě modré šaty působily jako ušité z tričkoviny, měly zcela obyčejný výstřih a dlouhé rukávy. V pase byly navíc doplněny podivnou zlatou mašlí, která působila velmi nelichotivě. Krom toho je herečka měla pomačkané a na první pohled bylo vidět, že její postavě nesedí a nedělají jí dobrou službu. Vzhledem k vážnosti celého ceremoniálu také byly příliš málo slavnostní. Výsledný dojem tak působil, jako by si Kristýna pouze na poslední chvíli odběhla od plotny.

Zvláště první dva zmíněné saténové outfity se staly předmětem diskuzí na českém internetu, a to jak v pozitivním, tak negativním duchu. Zvláště Eva Burešová byla totiž podle některých názorů oblečená příliš opulentně. Je pravda, že na podobně formální události se obvykle nedoporučuje odhalovat tolik kůže. Jak přesně ale vypadal letošní dresscode, ale není veřejně známé, a tak nelze Evě vyčítat jeho případné porušení. Rovněž je faktem, že róba mladé umělkyně, přestože jí velmi slušela, by se možná lépe vyjímala na svatbě nebo červeném koberci filmového festivalu.

Kdyby ovšem podobné šaty Burešová vynesla na společenskou akci v zahraničí, nejspíš by se nad nimi nikdo ani nepozastavil. Češi jsou ale zvyklí se v otázkách módy držet více při zemi, nevybočovat z řady a na každé odchýlení od obvyklého vzhledu reagují pochybnostmi. Pokud tedy záměrem mladé a pohledné herečky bylo trochu rozvířit stojaté vody českého mediálního rybníčku, pak se jí to zcela určitě podařilo.

Související články