Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Módní Oscaři po česku: Mnoho povyku pro nic!

Zdroj: Profimedia.cz

Měla to být módní událost roku, podobně jako to bývá v zahraničí. Měla ji ozdobit i řada světových celebrit. Nic z toho ale nedopadlo. Z předání Elle Style Awards v Praze byla nakonec jen provinční párty.

Jsem blondýna a dělám v bulváru. Denně klopýtám na jehlách do redakce, abych se smečkou dalších krvelačných hyen vymyslela novou boudu na naše celebrity. Dnes pár postřehů z předávání tzv. „módních Oscarů“.

Také chceme být světoví!

Elle Style Awards, kterým se přezdívá módní Oscaři, se poprvé konaly před dvanácti lety v Londýně. Během let se rozšířily po celém světě a nyní se udělují v šestnácti zemích. V každé jsou trochu jiná pravidla a jiný průběh předávání cen, ale cíl je společný – ocenit osobnosti ze světa módy a sehnat na jedno místo co nejvíc velkých hvězd. I čeští organizátoři se snažili. Naše celebrity se jim ale zpočátku nezdály dost prestižní, a tak už v létě roztroubili do světa, že přijedou slavné topmodelky Claudia Schiffer, Cindy Crawford a bůhví kdo ještě. Ovšem jak se slavnostní večer blížil, pomalu ze svých prohlášení o tom, jak se obě krásky strašně do Prahy těší, couvali a couvali...

Kiera Chaplin a vítězka v kategorii Style ikona roku - Aňa Geislerová

Červený koberec zešedl

V pražských Holešovicích se nakonec po červeném koberci prošly hlavně české celebrity, řada z nich se dokonce z večírku omluvila. Zahraničí reprezentovala jen herečka Kiera Chaplin, vnučka slavného Charlie Chaplina. Opravdu exkluzivních rób, které k této události ve světě patří, bylo k vidění pomálu. Největší ozdobou večera byla modelka Daniela Peštová s partnerem, porotcem SuperStar Paľem Haberou – za prvé proto, že se na večírcích zas tak často nevyskytují, a za druhé jejich oblečení bylo na úrovni. Jinak se večer nijak nevymykal průměrným večírkům, jakých je v sezoně v Praze mraky. Vítěze ani nemá smysl jmenovat, většinu jmen nikdo nezná. Módní ikonou byla zvolena Aňa Geislerová, což nebylo také žádné velké překvapení. Českých celebrit, které mají skutečný šmrnc, je totiž zhruba pět. V kostce řečeno – hodně humbuku pro nic.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky