Uznávaná Meryl Streep: Které šaty za 18 let předávání Oscarů jí slušely nejvíce?

  Prohlédněte si všechny fotografie (15)

Meryl Streep je paní herečka, která má 21 nominací na Oscara, 31 nominací na Zlatý glóbus a desítky a desítky dalších nominací. Doma se jí leskne rovnou 30 různých ocenění a je velice pravděpodobné, že tím její sbírka nekončí. Meryl Streep je žena, která ve filmech jako je Železná lady, Ďábel nosí Pradu, Madisonské mosty, Sophiina volba i v mnoha dalších, dokázala, že umí zahrát naprosto cokoli, a že svůj cíl, dělat svou práci dokonale, zvládá naprosto na jedničku. 

Není to ale jen o jejím hereckém talentu. Všechno je to také o charismatu, které tato dáma skutečně má, o její celkové kultivovanosti a v neposlední řadě také o vkusu v oblékání. Meryl Streep je přímo umělkyní v tom obléct se minimalisticky a zazářit. Její nákladné dlouhé róby střídají jednoduché střihy a kalhoty v tlumených barvách a zase je nahrazují dlouhé barevné šaty.

Meryl ví, co jí sluší (a smrt to není, ačkoli za tento film byla také nominovaná na Zlatý glóbus) a také se do toho obléká s ohromnou dávkou grácie. Podívejte se sami, jaké modely oblékla za posledních 18 let a posuďte, které šaty se vám líbí nejvíc. 

Meryl Streep se narodila v roce 1949 v Summitu v New Jersey Mary W. a Harry Williamovi Streepovým. Má dva mladší bratry - Dana (1953) a Harryho (1951). Bakalářský titul z umění získala na Vassar College v roce 1971 a magisterský na univerzitě v Yale. 

Byla zasnoubená se svým kolegou z filmu Lovec jelenů Johnem Cazalem až do jeho smrti, kdy skonal na rakovinu kostí dne 12. března 1978. V září 1978 si vzala sochaře Dona Gummera, se kterým má čtyři děti - Henry W. "Hank" Gummer (nar. 1979), Mamie Gummer (nar. 1983), Grace Jane Gummer (nar. 1986) a Louisa Jacobson Gummer (nar. 1991). Dcery Mamie a Grace se staly také herečkami. A prvorozenný syn Henry je muzikant a zpěvák. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek