Zpráva o odchodu Gabriely Laškové z hlavních zpráv CNN Prima News překvapila nejen její fanoušky, ale především samotnou moderátorku, která se o úmyslech svých nadřízených dozvěděla ráno, když dorazila do práce.

"Můžeme potvrdit, že se blíží návrat Evy Perkausové na obrazovky, na který se těší spousta diváků. Eva bude tvořit novou dvojici s Petrem Suchoněm. Jsme moc rádi, že je rodinná situace Evy natolik příznivá, že se může tak rychle zapojit do vysílání. Roman Šebrle se dokázal se svou současnou partnerkou Soňou Porupkovou neuvěřitelně sehrát. Všímají si toho i diváci, kteří nám k výkonům Soni a Romana posílají spoustu pozitivních vzkazů," sdělil webu Extra PR manažer televize Matěj Štýs.

Podle všeho ale na ulici Lašková neskončí, pokud přijme novou nabídku nastoupit do pořadu Showtime. "Dostala lano ze Showtimu, kam by mohla nastoupit na post moderátorky. Zatím se ale nerozhodla, jestli tuto nabídku přijme, nebo ne," sdělil webu zdroj z televize a jeho slova prý potvrdil i Štýs. Podobně nečekaný vyhazov ale zažily i další celebrity českého rybníčku.

Suchoň, Voříšek, Smetana i Fialová

Zlínský rodák Petr Suchoň byl s TV Nova spojený od roku 2008. Působil zde jako moderátor sportovní redakce a později i hlavních zpráv. Stejně jako Lašková ale dostal Suchoň kvůli změnám ve vysílání padáka.

"Připravujeme novou podobu vysílání našich zpravodajských pořadů, což si vyžádalo i organizační změny. Jednou z nich je bohužel to, že se musíme rozloučit s Petrem Suchoněm. Přejeme Petrovi hodně štěstí a děkujeme mu za práci odvedenou u nás na Nově," sdělila tehdy mluvčí televize Barbora Dlabáčková. Suchoň se nakonec uchytil u konkurenční Primy, přestupy mezi televizemi ovšem nejsou žádnou vzácností.

Například Karel Voříšek původně hlásil s Markétou Fialovou Televizní noviny na Nově. Pak ho ale vedení stáhlo kvůli nařčení ze spolupráce s StB a on přešel na Primu. Po pěti letech ho následovala i jeho "ztracená" kolegyně, bylo to ale její rozhodnutí.

Na konci minulého roku překvapila modelka Linda Bartošová, která náhle zmizela z Událostí kvůli svému psychickému zdraví. Na ČT posléze skončila definitivně, opět ale z vlastní vůle.

Nedobrovolný odchod z TV Barrandov zažil Honza Musil, který uváděl pořad Velmi křehké vztahy. Moderátor si tehdy postěžoval, že se o konci svojí show oficiálně nedozvěděl od vedení a rozloučení neproběhlo zrovna v přátelské duchu. "Po pěti letech spolupráce bych si možná ten konec představoval trochu jinak, ale to se nedá nic dělat. Vděk rozhodně převažuje," postěžoval si webu Extra.

Z TV Nova dostala v minulosti výpověď také dvojnásobná maminka Emma Smetana. Ta se snažila následně televizi žalovat za to, že byla v době propuštění v jiném stavu, soud ale její námitky smetl ze stolu a žádost o odškodné zamítl.

Eva Perkausová se vrací z mateřské, a tak se na TV Prima přesouvaly pozice moderátorů