Herečka Míša Tomešová je známá především z muzikálů jako Vlasy nebo Pomáda. V poslední době ji ale diváci mohou vidět v seriálu Sestřičky, který je stopadesátým českým počinem z lékařského prostředí.

Tam Míša hraje hubatou sestřičku Báru, která se právě snaží vyšetřit fiktivní těhotenství bufetářky v podání Patricie Pagáčové. Bohužel se toho však Tomešová během natáčení příliš nenaučila, jinak by si zánět slepého střeva nejspíš zvládla diagnostikovat sama.

Míša je stejně jako v Sestřičkách rázná i v soukromí a s nějakou tou bolestí si hlavu neláme. I když hodně trpí, záchranku si prostě nevolá a snaží se to vyřešit svépomocí. To ale nebylo v tomto případě úplně vhodné, mohla se totiž stát absolutní katastrofa.

Urputná bolest břicha

V pátek Míšu začalo bolet břicho. V sobotu měla jít natáčet, tak se učila texty a bolesti nepřikládala zvláštní význam. Jenže ta neustupovala. Herečka si myslela, že něco špatného snědla, protože si užívala samotu a odpočinek od rodiny trochou toho „praseníčka“.

„Byla jsem doma sama, tak jsem si jela v lehkém obžerství a plácala páté přes deváté, takové ty věci, co dětem zakazuješ, a sama si je pak na tajňáka debužíruješ. Pak jsem přes tři hodiny večer nemohla usnout a bolest se stupňovala, nic nepomáhalo, a přišly kolapsové omdlívací stavy,“ napsala na svém Instagramu.

Nakonec si musela zavolat záchranku, i když se jí do toho vůbec nechtělo. Zvlášť v dnešní době, kdy sanitky fungují především pro covidové pacienty.

„Přece nebudu v téhle době zabírat místo v sanitce někomu, kdo to potřebuje víc. Zvlášť teď, když jsou nemocnice přeplněné,“ vysvětlovala Míša svou dedukci. Navíc nebyl doma manžel, aby ji přivedl k rozumu. Herec Roman Tomeš byl totiž se syny Jonášem a Kristiánem na chalupě. Nakonec mu však Míša zavolala a on ji na dálku přesvědčil, aby si okamžitě zavolala záchranku.

Akutní zánět slepého střeva

Ještě že to udělala, protože se jednalo o akutní zánět slepého střeva. A to dokonce v pokročilém stadiu.

„Kdybych si ještě chvilku hrála na hrdinku, tak mohlo prasknout a bylo by pozdě. Proto vás moc prosím, nepodceňujte jakoukoliv bolest jen proto, že ‚v této době nechci otravovat, už tak toho mají lékaři dost‘. Raději stokrát zbytečně než jednou pozdě,“ ukončila svůj proslov do duší fanoušků mladá herečka.

V sobotu dopoledne šla nakonec Tomešová na sál a „slepák“ jí lékaři vyoperovali. Vše proběhlo hladce a herečka se hned po probuzení z narkózy zvěčnila na sociální sítě. O pár hodin později to udělala znovu a tentokrát už to tak pěkný pohled nebyl, Míša plakala bolestí. Drén, který jí vyčníval z břicha, prý neskutečně bolel.

Snad už je herečce v dnešních dnech lépe. Jistě jí pomohly i desítky vzkazů od jejích slavných kolegyň s Andreou Růžičkovou a Aničkou Slováčkovou v čele, které jí přály brzké uzdravení.