Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Míša Mauerová: Další dítě? Uvidíme

Míša Mauerová: Další dítě? Uvidíme
Míša Mauerová: Další dítě? Uvidíme
Zdroj: Story

Herečka Míša Maurerová (33) se poslední roky věnovala hlavně dětem. Opatrně se ale vrací do práce.

Na brunchi v jedné pražské restauraci to jednu říjnovou neděli hučelo jako v úle. Aby ne! Sešly se tu totiž známé tváře se svými ratolestmi, jež doslova sršely energií. Nejinak tomu bylo i v případě tříletých dvojčat Madlenky a Pepíčka, na které zpovzdálí dohlížela jejich slavná maminka.

Míšo, dneska je to hlavně o dobrém jídle a pití. Čím svým dětem uděláte největší radost?
Vzhledem k tomu, že oba moc rádi jedí, tak „něčím k hamání“, a tím je v jejich případě hlavně masíčko! Jedí dokonce i zeleninu, ovoce a luštěniny, což mi ostatní matky „nejedlíků“ dost závidí. (smích)

A co naopak nemají rády?
Když je jídla málo nebo ho nedostanou hned, jak pocítí hlad. Jejich první slovo nebylo MÁMA, ale HAM. Jinak je fakt, že musím preparovat nasekanou petrželku z každého jídla. Ta zelená barva nadrobno je nějak dráždí. (úsměv)

Nejedna maminka by se vás jistě zeptala, jak to zvládáte, respektive jak jste to s dvojčaty zvládala?
Teď se ocitám ve fázi, kdy jsou dvojčata spíš výhoda než nevýhoda. Teď, kolem tří let, jsou si parťáky na hraní, mám tedy oproti jiným matkám nespornou výhodu, protože ty třeba teprve nyní mají druhé dítě. Je s nimi relativně klídek.

Opravdu? Maminky často operují s tím: Ježiši, dvojčata, to je strašný!
Já si zas neumím představit, co je to jedno. Pro každou mámu je to starost a péče. Každá to dělá tak, jak její kapacita dovolí, kolik má energie. Já teda veškerou energii věnovala dvojčatům, nemohla bych svůj čas půlit.

Začátek, dobu krátce po jejich narození, jste si ale asi zrovna neužívala...                                                                                                                             Takové to muchlování a zastavení se ve stylu: Jé, já jsem matka, to tam neproběhlo. Takže i dnes si je často prohlížím a říkám si, že to není ani možné, že jsou moje, furt mám strach, že někdo přijde, vezme mi je a řekne, že jsem je měla jenom půjčené. (smích)

Při pohledu na ně máte být na co s manželem pyšní.
Vždycky jsem se smála těm nekritickým matkám, co nevidí, neslyší. Znáte to, jen to jejich dítě je nejhezčí, nejšikovnější a nej nej nej. A teď se musím smát zase, já už jsem do tohoto stadia totiž dospěla taky. Už nedokážu být objektivní.

Když se dnes sejdete s kamarádkami, přáteli, mluvíte celou dobu hlavně o dětech?                                                                                                 Dokonce když se nám s manželem podaří mít volný večer a jdeme si sednout někam se známými, stejně se pak smějeme, že se bavíme jenom o dětech, zvláště když si povídáme s párem, který má stejně staré ratolesti.

Které z vašich dvojčat víc zlobí?
Já myslím, že každý chvilku tahá pilku. Někdy je podezřívám, že zatímco jeden spí a je v klidu, ten druhý musí držet rodiče v permanenci a zlobí. Asi abyste nevyšli ze cviku.

Chodí už Pepíček a Madlenka do školky?
Ano. Už mě dokonce párkrát traumatizovali tím, že nechtějí jít domů. (smích)
My chodíme do bezvadné státní školky, kde mají spoustu kamarádů a moc fajn paní učitelky, je tam řada kroužků, každý měsíc jim hraje divadélko. Jsem z toho nadšená a klidně bych tam s nimi zůstávala. Já bych byla moc prima dítě, furt bych jenom jedla, spala a hrála si. (smích)

Zbývá vám čas i na profesní aktivity?
Někdo hezky řekl, že už jsme nadosmrti odsouzené milovat svoje děti. Ale já jsem žhavá si v práci odpočinout. Postupně se vracím, zbývá mi teď díky školce nějaký čas. Ten využívám hlavně k moderování, kterému jsem se poslední době začala věnovat. Víkendy si ale zatím vyhrazuju pro manžela a děti. Dost si to hájím, i třeba na úkor některých charitativních projektů. Dávat se jiným dětem na úkor vlastních mi totiž přijde zvrácené. Pořád jsem ale zapojena do projektu Korálky dětem a ke každé smysluplné pomoci se nakonec stejně nechám ukecat!

Nemrzí vás trochu, že vás mají lidé zafixovanou hlavně jako svéráznou kadeřnici Digi z nekonečného seriálu Ulice?
My jsme národ škatulek. Stejně jako panu Vinklářovi nikdo neodpáral Cvacha (role ze seriálu Nemocnice na kraji města – pozn. red.), tak já třeba budu navždycky už jenom Digi. Já jsem za tu roli velmi šťasná. Tři krásné roky, diváci na mě pozitivně reagovali a já se vyřádila na něčem, co mi bylo vlastní. Bavilo mě to, sešli jsme se bezvadná parta lidí, navíc jsme rozjížděli něco, co tu ještě nikdy nebylo. Úžasná příležitost. A když mě lidé začnou vnímat i v jiné roli a přesvědčím je o tom, že mi to jde, tak budu samozřejmě ráda, ale nestavím na tom. Každá máma, která není vyloženě přehnaně ambiciózní a splní si tu vytouženou roli matky, tak neříkám, že rezignuje na práci, ale vnitřně se nějak uklidní a nelpí už na úspěchu ve své branži za každou cenu!

Co třetí dítě? Dokážete si představit, že si s manželem (podnikatel Milan Kožíšek – pozn. red.) pořídíte dalšího potomka?                                                                                                                                                                                                                                               Tuhle kapitolu jsem zatím neuzavřela. Neříkám ne. Někdy si myslím, že už na to fyzicky a psychicky nemám, a pak zase uvažuju, že bych to ještě ráda zažila a zúročila ty zkušenosti, které jsem v potu nabrala. Prostě pracovní jména Tonda a Emilka tam ještě máme.

 Takže už máte i vybraná jména?                                                                                                                                                                                                               Ty já měla vybraná už ve čtrnácti. (smích)

Další zajímavé rozhovory a články si můžete přečíst v novém časopise Story

Právě vychází nové číslo společenského týdeníku STORY

V novém čísle najdete:

  • Tereza Brodská: Máma jako každá jiná
  • Vendula Svobodová před rozvodem
  • Salma Hayek: Hubená nejsem šťastná
  • LIFE STYLE 30 stran inspirace

 

  Zdroj: Story

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU