Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Míša Dolinová: „Objetí potřebuji každý den.“

Zdroj: Profimedia.cz

Herečka Michaela Dolinová (44) prošla v loňském roce velkou změnou. Nejenže se proměnila v přitažlivou blondýnku, ale po čtrnácti letech manželství se rozvedla. Co o tom všem říká, si přečtěte v Abecedě časopisu Překvapení.

Michaela Dolinová je vystudovaná herečka, ale veřejnost ji poprvé zaregistrovala v roli moderátorky. Respektive dokonce „rosničky“ - v televizi Nova začínala jako hlasatelka počasí. Poté přešla do Snídaně s Novou a to už byla tak zvaně celebrita. Pak dostala roli v našem nejsledovanějším seriálu, Ordinace v růžové zahradě, a měla vyhráno. Její jméno i obličej zná v Česku úplně každý...

A

Alergie

Já sama alergií netrpím, ale moje malá Julie trpěla atopickým ekzémem, což byla u malého miminka dost nepříjemná záležitost. Po dvou letech jsme se ekzému pomocí zázračných indických přírodních kapiček zbavili, nebo ho alespoň zahnali. Vím, že stále číhá, proto ho nedráždíme třeba nevhodnou stravou.

Budík

Pravidelně vstávám v půl sedmé s dětmi. Jim uvařím kakao a pro sebe kávu. Ač je Tereze už dvanáct let, chodím s ní ke škole. Pěkně mě ta ranní procházka po ránu probere. Zvlášť když musím vyběhnout schody nahoru.

Cvičení

Nebaví mě. Sama se sebou usmlouvám obden 20 až 30 kliků nebo sklapovaček. Raději si ale odepřu oběd, než bych ho musela vycvičit.

Dcery

Julinka a Terezka se mi „vytahují“ před očima a je to silně neekonomické. Každý rok kupuji sportovní oblečení, lyže brusle, boty, plavky, brýle. Stále jim je všechno malé. Holky mě naučily spoustu věcí. Znovu jsem se díky nim vrátila ke sportování. K lyžím, kolu a tenisu. Jsou na všechno dost šikovné, ale z mé strany jim chybí „tah na bránu“.

Emoce

Emoce jsou záchrana. Jsou to, co dělá člověka člověkem. Bohužel i v tom špatném slova smyslu.

Fotografie

Při svém nedávném stěhování jsem objevila fotky ze začátku minulého století. Třeba svatbu mojí babičky. Většina lidí se do aparátu dívá jako na nepřítele. Pro mě je ale fotografie zázrak, který přes mnohá vysvětlování stejně nepochopím.

Gynekologie

Traumatizující záležitost, kterou se snažím pro sebe zpříjemnit hodnou paní doktorkou a vědomím, že jsem se v této ordinaci dozvěděla o obou svých těhotenstvích.

Hvězda

V životě se mi splnilo mnoho věcí a ani nemusela padat hvězda. Hvězdy máme v sobě. Některé jsou vyhaslé, jiné vydávají světlo.

Improvizace

Nejdůležitější schopnost pro moderátora. Nedá se naučit ani nacvičit. Až onen stěžejní moment ukáže, jak ji zvládnete.

Jídlo

Pro mě je jídlo spíše sociální záležitost. Možnost se sejít, popovídat si, udělat někomu radost tím, že uvařím. Doba „labužnictví“ je pryč.

 

Láska

Nádherná věc, když jí nemusíte nic obětovat. Mě zajímá láska, skrze kterou se o mě někdo postará, když je mi zle. Když na mě muž čeká v mrazu a nestydí se za lásku před ostatními. Myslím, že skutečná láska vchází mezi dva lidi po delší době.

Manželství

To je hrdinství...

Nákupy

Tak ty dělá můj partner a já jsem mu za to vděčná. Je to taková novodobá forma mužského lovu. Ženy by to měly svým mužům umožnit. No a samy pak nenápadně dokoupit, co zapomněl. Něco naprosto nepodstatného, třeba chleba.

Objetí

Potřebuji ho každodenně. Od dětí, muže. Když se náhodou stane, že nemám dost, jdu se objímat se svými kolegy. Divadelní prostředí tuhle úžasnou záležitost naštěstí dovoluje.

Práce

Pracovat v mém oboru mě strašně baví. Je přece výhra dělat to, čím se bavím, a bavit při tom ostatní. Zrovna začínám zkoušet novou komedii „Dirigent v nesnázích“ v divadle Metro a je to paráda.

Rekreace

Mám novou chalupu u České Lípy, a tam je senzační prostředí na kolo. Dostala jsem v létě nové a jsem „nadržená“ na delší cyklistické túry.

Stěhování

Příležitost pro pohotovost a smysl oddělit podstatné od zbytečností. Mluvím o spoustě „krámů“, jež vás obklopují, a které musíte v jeden čas prostě vyhodit. Baví vás potěžkávat je v dlaních, rozněžňovat se nad nimi, ale za chvíli je přehazujete už nahrubo a „letí“ ven. Sama jsem to před několika měsíci zažila.

 

Událost roku 2008

To, že mě moje děti milují i přes životní změnu, tedy rozvod, který se mnou musely absolvovat. Díkybohu za to!

Valentýn

Svatý Valentýn mi nezapadá do ročního období. Smutný a beznadějný únor je pro mě tím nejhorším měsícem v roce a nekonvenuje mi s láskou, otevřeností a štěstím. V tenhle roční čas bývám v největším útlumu. I v tom citovém. Ale možná mě můj partner přesvědčí o tom, že stojí za to si Valentýna užít. Třeba přijde celý v červeném a dá mi moje oblíbené tulipány.

Zvíře

Zvířata v bytě nemusím, ale máme tři křečky a nyní nově dva potkany. Všichni čtyři jsou moc milí a mazaní. A přítulní.

Život

Dar a taky zkouška. Každý den stojíme u tabule. A každý den máme šanci si ty špatné známky vylepšit. Chtějme to!

Míša Dolinová

Zvláštní znamení

Nesnáší plýtvání, ať už se jedná o energii, odpad nebo jídlo

Ráda by viděla na Letné Kaplického knihovnu.

Miluje zábavní parky a nechápe, že Praha nějaký pořádný nemá.

Ráda by měla boty všech možných existujících barev, ale to se jí asi nepodaří.

Nesnáší, když jí někdo opakuje jednu věc desetkrát.

Je na volné noze a hraje v Divadle Metro, Semafor, Hybernia, U Hasičů.

Dříve moderovala na TV Nova počasí a Snídani s Novou.

Hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Tento článek vyšel v časopisu Překvapení č. 7/2009, ve kterém každé pondělí najdete:S časopisy redakce Překvapení se nikdy nebudete nudit. Oblíbené čtenářské příběhy ze života, cestopisy z dalekých zemí, recepty, rozhovory, móda a kosmetika, čtení o mezilidských vztazích a zdraví

  • Příběhy ze života, tipy do domácnosti, rady odborníků, rozhovory
  • Pořádnou porci křížovek a zábavných soutěží 
  • Navíc máte šanci vyhrát parádní výhry!
    auto * skútr * notebook * LCD * digikamera * dovolená u moře * penízky na ruku * pomocníky do kuchyně a na zahradu * hračky... 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky