Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sestra Miroslava Šafránková: Se smrtí Libušky odešel i kus mě

Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková
Zdroj: Profimedia.cz
Miroslava Šafránková

Libuška Šafránková a její o pět let mladší sestra Miroslava Šafránková k sobě vždy měly blízko. Ačkoliv Miroslava žila ve stínu slavnější Libušky, nikdy na sebe nedaly dopustit.

Miroslava Šafránková se narodila 11. 6. 1958. Stejně jako její starší sestra Libuška měla i Miroslava od útlého mládí herecké ambice. K prvnímu natáčení filmu se dostala, když jí bylo osmnáct let. Tehdy si zahrála roli malé mořské víly.

Rodiče si ale nepřáli, abych i jejich mladší dcera natáčela filmy, a Miroslavě to nejdříve zakázali. Nakonec ale dceři pod příslibem vzorného přístupu ke školním povinnostem dovolili jít si za svými sny.

Diváci ale pak o Miroslavě Šafránkové dlouho neslyšeli, jelikož se na několik let odstěhovala do Německa, kam se provdala. Po svatbě se jmenovala Miroslava Steinová. Vrátila se až v roce 1990, kvůli jedné ze svých zásadních rolí. V seriálu Arabela se vrací dostala hlavní roli Arabely.

V Mohuči sestra slavné Popelky vystudovala ekonomii a získala tam titul bakaláře. Ve studiu později pokračovala v Praze a zakončila ho inženýrským titulem. Tři roky žila také v Mexiku a i zde se jí podařilo natáčet. Později se s německým manželem rozvedla, vrátila se do Prahy a znovu se provdala. Herečka opět přijala manželovo příjmení a změnila si údaje v občanském průkaze na Miroslava Drozdová.

Po několika letech v cizině se Miroslava rozhodla natrvalo usídlit v Praze a záměrně si pořídila dům ve stejné lokalitě, kde bydlela její starší sestra Libuška se svým manželem Josefem Abrhámem. Když Libuška Šafránková onemocněla rakovinou plic, právě její mladší sestra pro ni byla největší oporou. Dokonce jí i vyvařovala a nosila silné polévkové vývary, aby se co nejdříve postavila na nohy. „Mám bezvadnou, úžasnou sestru,“ pěla na ni slavná herečka samou chválu.

Skvělý vztah sester dokazuje i to, že když byla Libuše Šafránková nemocná a nemohla od prezidenta přijmout medaili Za zásluhy, vyslala za sebe právě Miroslavu.

Smrt milované sestry Miroslavu Šafránkovou naprosto zdrtila, podle webu Zeny.iprima.cz se nechala slyšet, že když Libuška zemřela, odešel i kus jí samotné. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky