Celá rodina Šafránkových byla umělecky založená, dcery Libuše a Miroslava tak měly již od útlého dětství ke kultuře velmi blízko. Libuščina mladší sestra ztvárnila svou první filmovou roli v roce 1973 ve filmu Přijela k nám pouť. Následně se objevila ve filmu Robinsonka. Vyzkoušela si i několik dalších rolí, ale takové slávy, jaké se těšila její starší sestra, se nikdy nedočkala. A vlastně jí to ani nevadilo, jak píše web NašeHvězdy.cz.

Životní role

Do srdcí všech diváků se zapsala až rolí Borůvky z filmu Jak svět přichází o básníky, kde si zahrála lásku studenta Štěpánka, ztvárněného hercem Pavlem Křížem. Chemie mezi nimi fungovala natolik, že mnozí kolegové i přátelé dokonce dvojici přáli, aby jejich filmový románek přesáhl do skutečnosti. To se ale nikdy nestalo.

Miroslava Šafránková stála na vrcholu herecké kariéry v sedmdesátých letech, kdy ztvárnila mnoho rolí. Žádná z nich však nebyla natolik výrazná, aby herečku vytáhla mezi absolutní hvězdy. Nakonec rozjíždějící se kariéru přerušilo studium a odjezd do zahraničí.

Útěk ze země a Arabela

Miroslava Šafránková se odstěhovala do západního Německa, kde začala studovat na ekonomické fakultě v Mohuči. Tam také získala bakalářský titul. V Německu nějakou dobu zůstala i po studiích, neboť se tam také vdala. Po čase získala roli v seriálu Arabela se vrací, která ji zavedla zpět do Československa. Mezitím žila tři roky v Mexiku.

Z exotické země se však vrátila bez manžela, zanedlouho nato si ale našla jinou lásku, překladatele Miroslava Drozdu.

Konec herectví

Po natáčení Arabely se herečce stále hrnuly nejrůznější nabídky do filmů a seriálů, které ovšem Miroslava Šafránková odmítala. Herectví jí zkrátka k srdci nepřirostlo. Hrát už nechtěla a s manželem se radši věnovali svým zájmům. Založili si tiskovou agenturu a věnovali se překládání knih.

Když se pak Miroslava v roce 2013 objevila po boku své slavnější sestry Libušky, novináři se ihned ptali, zda neplánuje návrat k herectví. Otázce se však někdejší herečka jen vysmála. Showbyznys prý nikdy nebyl pro ni a necítila se v něm dobře. Své sestře však vždy byla velkou oporou a v plnění jejích snů ji naprosto podporovala. Často se vedly spekulace o tom, jestli Miroslava na svou sestru kvůli jejím úspěchům nežárlila. Obě však tyto domněnky vyvrátily. Byly si prý oporou, ne konkurencí.