Už odmalička vystupoval Miroslav Moravec v nejrůznějších ochotnických souborech. Rodiče si však nepřáli, aby se živil herectvím profesionálně, a od studia DAMU ho odrazovali. Miroslav se ale nenechal přesvědčit a udělal dobře, jeho nezaměnitelný hlas bezesporu obohatil českou kinematografii.

Moravec se na DAMU pokoušel dostat třikrát, než se mu to konečně podařilo. Jednou mu bylo dokonce řečeno, že ho nepřijmou kvůli hlasu, podruhé kvůli nedostatku talentu. Po vojně to zkusil ještě jednou, a bylo mu řečeno, že má tolik talentu, že je ho pro školu škoda. Nakonec tedy DAMU vystudoval dálkově.

Moravec miloval divadlo a kontakt s publikem ho naplňoval. Navíc propůjčil svůj hluboký hlas nejrůznějším slavným hvězdám. Za všechny můžeme jmenovat třeba komisaře Moulina nebo legendárního Fantomase.

Díky svému talentu dostal Moravec možnost zahrát si v Národním divadle, ale nakonec se rozhodl nastoupit do angažmá v Divadle na Vinohradech. Tam působil až do roku 2004, než byl prý vyhozen pro nadbytečnost novým ředitelem Martinem Stropnickým.

Moravec svůj odchod nesl velmi těžce a od kolegy to bral jako velkou zradu. Od konce angažmá to s ním šlo z kopce. Nejenže vynechával práci v dabingu, a když už přišel, tak pozdě, ale navíc tajil problémy se sluchem.

Dostal se i do finančních problémů, jelikož neuměl šetřit a lehkomyslně utrácel. Nakonec přestal platit nájem a vše skončilo exekucí. Bulvární deníky v té době otiskly fotky Moravcova bytu, a nebyl to pěkný pohled. Byt vypadal jako kůlnička na dříví.

K tomu všemu se začaly přidávat zdravotní potíže. Zlomil si nohu, když na něj nacouvala řidička taxíku, a musel jít na operaci. Tím to ale neskončilo. Prodělal ještě šedý zákal a plicní embolii.

Týden po svých 70. narozeninách byl herec opět převezen do nemocnice kvůli problémům se srdcem. Nakonec se ale přišlo na to, že má rakovinu plic. Nemoc už však bohužel byla v takovém stadiu, že se s ní nedalo nic dělat.

Bylo o něm známo, že rád pil, kouřil a posedával v hospodách, což se na jeho zdravotním stavu jistě také negativně podepsalo. Ke sklonku života prý trpěl strašnými bolestmi, na které už nezabíraly ani ty nejsilnější léky. Zemřel roku 2009 v motolské nemocnici.

I když měl syna, říká se, že byl homosexuálně orientovaný. Jeho syn se s ním však nestýkal a vůbec si nerozuměli. Kvůli tomu se nemohl vídat ani se svým vnukem tak často, jak by si přál. Syn za ním nepřišel ani do nemocnice, když herec v bolestech umíral. Nakonec se dostavil alespoň na pohřeb. Se svým otcem se však usmířit nestihl.