Usměvavá Jana se dlouhé roky živí jako choreografka. Se svým manželem Miroslavem Hanušem, který je známý nejen jako herec, ale také divadelní režisér, díky tomu často spolupracuje také profesně. I když by se mohlo zdát, že je to až příliš, ponorkovou nemoc stále nemají.

Čas od času se spekuluje o tom, že je jejich spolupráce tak trochu protekční a proto, že je Jana Hanušova manželka, nedostanou příležitost jiní choreografové. V talkshow 7 pádů Honzy Dědka ale jeho choť uvedla, že se pokaždé řádně účastní konkurzu stejně jako kdokoliv jiný.

“Děláš konkurz, ale vždycky vyhraješ. On už se ani nikdo jiný nehlásí. Funguje to, ale má to i svá problematický místa,” odpověděl své choti s úsměvem Miroslav Hanuš. Žádný nedostatek ale nakonec přece jen prozradit nedokázal, přestože se o to hodně snažil.

Usměvavý pár, který spolu sdílí život již skutečně dlouho, dlouho nebyl sezdaný. Veselka se konala teprve v roce 2005 v době, kdy spolu žili již osmnáct let. 

Miroslav Hanuš se totiž do ženění nijak zvlášť nehrnul a nepřekážel mu v tom ani fakt, že s Janou v tu dobu měli již tři dcery. Nijak se přitom netají tím, že ho k tomu jeho žena musela pořádně popostrčit, protože by se k tomu nejspíš sám nepřiměl. 

“Nejsem vyloženě milovník tradic a manželství necítím jako příliš důležité. Mnohem zásadnější byl moment, kdy jsem nechal Janino jméno vyrýt na schránku. To považuji za znamení, že patříme k sobě,” vysvětlil pro Deník.cz herec svůj přístup k manželství.

Svatba byla velmi úsporná

“Takhle v neděli asi po osmnácti letech a třech dětech jsme si řekli, co kdybychom se vzali? Teda žena říkala. Asi vyčíhla, že jsem po moučníku v oslabení. Já jsem se ptal, kdy, a ona řekla, že v úterý,” prozradil Miroslav Hanuš vesele. 

Veselka byla malá a za družičky jim šly jejich tři dcery. Dvě z nich se vydaly v tatínkových šlépějích a staly se také herečkami, poslední ze sester se od umění odklonila a živí se jako učitelka.

Se všemi třemi mají manželé Hanušovi vynikající vztah. “Pochybuju, že existuje něco jiného než výchova příkladem, člověk je vlastně dost determinován sám sebou. Nicméně máme to štěstí, že holky sice prošly klasickým odmítacím obdobím, ale pak se k nám zase přimknuly. Teď třeba jedeme všichni na pět dní do Tater, pořádáme pravidelné zimní i letní dovolené. Jedou s námi rády, mají s sebou své partnery, společně pak vaříme, vyprávíme si o tom, na co nebyl po celý rok čas,” uvedl pro Deník.cz Miroslav Hanuš.

Životem tančí s lehkostí

V jejich domácnosti skutečně panuje harmonie. A protože je Jana bývalá tanečnice, čas od času dojde i na ten tanec. 

“Ano, tančíme spolu a rádi. Občas i doma, když se nám zachce. Třeba v kuchyni, ale zatančili jsme si i například na maturitních plesech našich dcer,” prozradila Jana pro deník Aha!.

Přiznala také, že právě ladný pohyb byl také důležitým prvkem při jejich seznámení. “Nejdřív jsem byla jeho učitelka pohybu na DAMU, později byl v angažmá v divadle na Kladně, kde režíroval hru Limonádový Joe, a já jsem byla choreografka. Tam nás napadlo, že by bylo fajn být spolu,” uvedla s úsměvem.

Související články