Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Bezohledný sobec: Miroslav Etzler s těžkým covidem sklidil od bratra kritiku

Miroslav Etzler
Miroslav Etzler
Zdroj: Profimedia
Miroslav Etzler

Herec Miroslav Etzler před pár dny musel ulehnout na nemocniční lůžko. Nakazil se totiž koronavirem, který se u něj projevil v plné síle a způsobil mu oboustranný zápal plic. Jak sám herec řekl, nebyl proti nemoci očkovaný, za což si následně také nasypal popel na hlavu. Jeho bratr Tomáš se do něj přesto drsně pustil na sociální síti. 

„Dostal jsem silnou covidovou ataku spojenou s oboustranným zápalem plic. Jsem na kyslíku a další vývoj spíš tuším, než vím,” napsal před pár dny na sociální síti herec Miroslav Etzler a k příspěvku připojil i fotku z nemocničního lůžka. Vzápětí také dodal, že nebyl proti nemoci očkovaný a tento fakt označil za velkou chybu. Všechny své sledující pak vyzval k tomu, aby se, pokud můžou, nechali zaočkovat. 

U bratra soucit nenašel

Pod příspěvkem Miroslava Etzlera se okamžitě začala objevovat lavina komentářů od fanoušků i kolegů, kteří herci přáli brzké uzdravení. Ten, kdo ho měl ovšem podpořit nejvíce, sáhl spíš po ostrých slovech. Jeho bratr, novinář Tomáš Etzler, jej totiž na sociální síti označil za sobce. „Já si zase myslím, že lidé, celoživotní astmatici, by se měli nechat v šestapadesáti očkovat a neměli by být bezohlednými sobci, zejména, když jsou otcové malého kluka,” napsal drsně Tomáš Etzler na Twitteru a poukazoval tak na svého bratra. 

Novinář svým komentářem reagoval na názor uživatele s přezdívkou Ten v 9-3 s broukem, který odkazoval na jeho dřívější prohlášení, ve kterém uvedl, že „neočkovaní neumírají dostatečně rychle”. „Tomáši, jsem volič ODS. Přesto si myslím, že místo, abyste kolem sebe vztekle prskal, měl byste jít do sebe, a retrospektivně zvážit, zda se vaše vyjádření ohledně příliš pomalého vymírání neočkovaných nejeví ve světle posledních událostí ve vaší rodině poněkud nevhodným,” napsal uživatel. Názor Tomáše Etzlera se však dle všeho nemění. 

Trestní oznámení

Za výrok o neočkovaných sklidil Tomáš Etzler vlnu kritiky. Kromě toho na něj ale advokátka a exposlankyně Jana Zwyrtek Hamplová podala trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu. Zwyrtek Hamplová čekala na omluvu od Etzlera, ta ale nepřišla. Novinář se ke svému výroku ani nijak zpětně nevracel, ani jej nekomentoval. Proto advokátka 1. listopadu na Nejvyšší státní zastupitelství trestní oznámení zaslala. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky