Psal se rok 2008, když šel po představení Sluha dvou pánů oblíbený herec Miroslav Donutil do šatny, aby se vysprchoval. Vše, ale proběhlo jinak, než si představoval, do šatny mu totiž vlezla žena, která zatoužila po jeho divadelním kostýmu.

„V šatně jsem si svlékl zpocený kostým, pověsil ho jako obvykle na ramínko a šel se vysprchovat. Vtom slyším, jak někdo vedle v šatně štrachá. V domnění, že to jsou kostymérky jsem se zeptal: »To jste vy, holky?« A nic. Tak jsem odhrnul závěs a najednou přede mnou stála taková pěkná baba, která zrovna rvala z ramínka můj kostým. V klidu se na mě podívala a říká: »To já musím mít doma.« Sebrala kostým a uháněla pryč,“ vyprávěl herec před lety pro Aha.

Pro záchranu kostýmu běžel přes divadlo celý nahatý

Dokonce se říká, že aby herec jediný kostým zachránil, neváhal se utíkat zcela nahý přes celé Národní divadlo. Ženu totiž chytili až na vrátnici. Dodnes prý neví, co s jeho propoceným kostýmem zamýšlela dělat.

V poslední době se herec netěšil zrovna pozitivními zprávami. Partnerka jeho syna Martina, herečka Sára Affašová, musela porodit mrtvé miminko. Donutil starší se prý na miminko velmi těšil, mělo to být jeho první vnouče.

Jinak má ale Donutil životní formu. V loňském roce zhubl jedenáct kilo a vypadá skvěle.

Herec nepije, žije zdravě a na jeho postavě je to vidět

„Odboural jsem přílohy, jím maso a zeleninu a musím nechat mezi jídly přestávku pět hodin. A nepiji už také žádný tvrdý alkohol,“ svěřil se se svou dietou herec Blesku.

Nejspíš chce držet krok se svou šmrncovní manželkou Zuzankou, kterou si vzal už v roce 1977 a má s ní dva syny. Byla to navíc láska na první pohled a jeho půvabná žena tenkrát vůbec netušila, že je herec.

"Že tehdy vůbec neměla ponětí, že jsem herec, mě trochu vykolejilo, vzápětí ale zaujalo,“ směje se herec, u kterého šlo o osudovou lásku.

Související články