Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Miroslav Donutil: Silvestry nemám rád, obzvlášť ty televizní

Zdroj:

Na přelom starého a nového roku se herec Miroslav Donutil (60) těší. Ne že by byl vášnivý milovník silvestra, to spíš naopak, ale čeká ho pár volných dní.

Do telefonu jste mi zdůrazňoval, že nemáte rád silvestr. To proto, že po vás někdo pořád chce veselé historky?

Není to úplně kvůli mojí profesi. Proti silvestru nejsem nějak extrémně vyhraněný, ale je to svátek veselí, všichni jsou veselí až moc a já se radši veselím, kdy chci. Ne na povel.

Tak jste to měl i jako mladík?

Martin Donutil: Sluhy jsem se bál

Jak se cítíte v šatně pražského Národního divadla?

Je to pro mě neuvěřitelná pocta, ještě si pořádně neuvědomuju, kde to vlastně jsem. Na jevišti, kde mám možnost se projít, stávaly mraky ikon, o kterých jsme se učili.

Letošní rok byl pro vás hodně bohatý na změny.
Zaplaťpámbu. Už jsem měl po maturitě a v páťáku jsem pozval pana režiséra Morávka z Provázku na školní představení. Dal mi pak nabídku. Mám za sebou první premiéru, inscenaci Milana Uhdeho Leoš aneb Tvá nejvěrnější. Hraju Leoše Janáčka zamlada. Teď mě čeká představení Romeo, Julie a já s režisérem Jiřím Jelínkem.

Na nabídku vstoupit do Sluhy dvou pánů, mistrovského představení vašeho tatínka, jste kývl okamžitě? Byla to výzva, ale na druhou stranu jsem se strašně bál. Uvědomoval jsme si, že kdybych něco pokazil, nepůjde to jen na mou hlavu. Já začínám, ale táta si svou reputaci buduje desítky let. Pak jsem si řekl, že když tomu dám všechno, snad to dopadne dobře.

Poznal jste na tátovi, že je s vámi spokojený? Na zkouškách jsme spolu skoro nebyli, protože na scéně se Silvio se sluhou Truffaldinem moc nepotkávají. Pořádně jsme se potkali až naostro, dal mi nějaké rady. Až tak mi do hraní nemluví, spíš se mě snaží popostrčit.

Ještě bydlíte doma? Pokud jsem v Praze. Spíš jsem ale v Brně, tam mám pracovních povinností víc. Bydlím v bytě po babičce.

Tatínek nemá rád silvestra. Je to dědičné? Není, já ho mám rád hodně. Slavím s kamarády, snažím se propojit spolužáky ze základní školy a konzervatoře. Většinou jezdíme na hory. Silvestra si užívám, i když je fakt, že pak na Nový rok mě málokdy nebolí hlava. Vánoční svátky ale pořád trávíme jako rodina. Většinou se poštěstí, že párkrát do měsíce máme volnou neděli táta, já i starší brácha, takže se doma sejdeme na oběd. Vidíme se rádi.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky