Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Miranda ze Sexu ve městě plánuje svatbu

Sex ve městě
Sex ve městě
Zdroj: Profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (5)

Cynthia Nixon (44), představitelka skeptické právničky Mirandy, oznámila své zasnoubení s přítelkyní Christine. Vdávat by se chtěly v New Yorku, tamější zákony jim to ale zatím nedovolují.

Mirandu Hobbesovou zanedlouho znovu uvidíme po boku Carrie, Samanthy a Charlotty na filmovém plátně v novém celovečerním filmu Sex ve městě 2. Ve čtveřici kamarádek platila Miranda vždy za tu, které věří jen sobě a na nikoho se nespoléhá, ohání se sarkasmy a za žádnou cenu nepodléhá romantickým snům. Její představitelka Cynthia Nixon se s ní ale příliš neztotožňuje: "Ze začátku seriálu byla Miranda tak hrozný cynik, že mě sice ohromně bavilo ji hrát, ale neměla jsem s ní vůbec nic společného. Teprve postupně, když se v průběhu děje odhalovala její citlivá a zranitelná místa, mi začala být o něco bližší."

Cynthia Nixon

Cynthia Nixon: Nezměnila jsem orientaci

Ke konci seriálu vyměnila Miranda bezstarostné flámování s kamarádkami za téměř vzorný rodinný život s manželem Stevem a synem Bradym. Podobně vzorovou rodinku měla Cynthia Hobbes ještě před pár lety i ve skutečnosti. Se svým partnerem, profesorem angličtiny Dannym Mozesem, se znala už od střední školy. Prožili spolu celých patnáct let a měli spolu dvě děti. Změna, kterou oznámila v roce 2004, proto i na její nejbližší okolí zapůsobila jako výbuch. Cynthia Dannyho zničehonic opustila a začala žít s aktivistkou Christine Marinoni (viz fotogalerie), do níž se zamilovala během kampaně za lepší financování státních základních škol. „Necítím to tak, že bych změnila svou sexuální orientaci,“ tvrdí Cynthia. „Nepřipadá mi, že by celý můj život někde byla nějaká skrytá část mé sexuality, o které jsem neměla tušení. Celý život jsem žila s muži, nikdy jsem se nezamilovala do ženy. Ale když se to pak stalo, vůbec mi to nepřipadalo divné. Jsem prostě žena, zamilovaná do jiné ženy.“ Obě dámy se koncem loňského roku zasnoubily, ovšem newyorští zákonodárci jim prozatím nepřejí: sňatky homosexuálů zatím v New Yorku stále nebyly zlegalizovány. "Nejraději bychom se vzaly právě tady, ale nebudeme čekat věčně. Pokud by to mělo trvat příliš dlouho, raději se vezmeme někde jinde," konstatuje Cynthia Nixon.

Cynthia Nixon

Rakovina: Boj o přežití

Bohužel, život měl pro Cynthii v zásobě ještě jedno překvapení, tentokrát nemilé. V roce 2006, krátce poté, co se dozvěděla, že Sex ve městě se konečně dostane na filmové plátno, jí na rutinním mamografickém vyšetření objevili rakovinu prsu. „Nebyl to nejšťastnější životní okamžik, ale moje matka, která je naživu a daří se jí dobře, měla rakovinu prsu dvakrát,“ konstatuje. „Obdivuju způsob, jak se s tím vypořádala. Nebrala to jako nějaký rozsudek smrti, ale jako zdravotní problém, který při patřičném léčení má velkou šanci zase zmizet.“ Také proto se Cynthia nyní angažuje v kampani za včasnou diagnostiku rakoviny prsu: „Můj příběh je poučný, je z něj jasně vidět, že pokud se to zachytí včas, šance na vyléčení je 98 procent,“ vysvětluje. Cynthia bojovala s rakovinou zcela mlčky, po celou dobu nepřestala hrát v divadle a na ozařování chodila o víkendech, aby se kolegové nic nedozvěděli: „Nechtěla jsem, aby na mě v nemocnici číhali paparazziové,“ vysvětluje. Přinejmenším jednu věc má tedy s Mirandou ze Sexu ve městě společnou: za žádnou cenu nesnese, aby ji někdo litoval. A ještě jeden rys herečku i její hrdinku spojuje: ani jedna z nich příliš nefandí divokým módním kreacím, v nichž se před kamerou objevují její seriálové kolegyně. Miranda vždy nosila střízlivější pánský nebo klukovský styl. "Na ty příšerné jehlové podpatky si nikdy nezvyknu," konstatuje.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky