Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Boková, Chmela i Švehlík: Na uvedení filmu Mimořádná událost dorazila řada hvězd

Mimořádná událost
Mimořádná událost
Zdroj: Profimedia
Mimořádná událost

Milovníci komedií by měli zbystřit! Do kin totiž dorazil nový český snímek s názvem Mimořádná událost. Slavnostní premiéru, která se uskutečnila v kině Lucerna, si nenechala ujít celá řada známých osobností, díky kterým se do přidružené kavárny opět po několika měsících vrátil život. 

V českých kinech je od 3. února možné zhlédnout novou komedie režiséra Jiřího Havelky s názvem Mimořádná událost. Havelka v minulosti sklidil úspěch už s komedií Vlastníci a, jak se zdá, kvalitativně se jeho nejnovější počin Vlastníkům s přehledem vyrovná. Podle prvotních reakcí  se totiž snímek povedl na výbornou. 

Inspirováno skutečnou událostí

Komedie Mimořádná událost je založena na skutečné události, ke které došlo v únoru 2019. Na vlakové trati mezi Velkým Meziříčím a Křižanovem se podle webu stars24.cz zastavila vlaková souprava v důsledku problémů se sřadačovou brzdou. Strojvedoucí tedy vylezl z vlaku, aby mohl závadu opravit, jenže se vlak rozjet dřív, než se strojvedoucí stačil do něj vrátit. Vlak nakonec samovolně dojel do stanice Velké Meziříčí, kde se jej po 14 minutách jízdy podařilo zastavit. Nikomu se nic nestalo.

Takřka celý film se tedy odehrává v malém motoráčku a diváci sledují několik postav, které se v něm nachází. V hlavních rolích se objevili například Jana Plodková, Igor Chmela, Jenovéfa Boková anebo Alois Švehlík. 

Mimořádná událost Herci si premiéru skvěle užili.  Zdroj: Profimedia

Veselá premiéra

Premiéra očekávaného snímku se uskutečnila ve středu 2. února v kině Lucerna a také přidružené kavárně. Zúčastnila se jí celá řada herců i dalších hostů a všichni si velkolepou událost jistě užili dosyta. Jenovéfa Boková na uvedení svého nového filmu vypadala fantasticky. Doprovod jí dělal její tatínek John Bok. „Bylo to skvělé natáčení, už podruhé jsem hrála manželku Roberta Mikluše, takže na mateřství mám natrénováno,” smála se v rozhovoru pro Blesk. Dotaz na nešťastný zážitek, kterým si před pár dny prošla její sestra Kristýna, ale nechala bez odpovědi. 

Uvedení filmu se mimo jiných zúčastnili také například sám režisér Jiří Havelka, Robert Mikluš, Igor Chmela anebo Alois Švehlík. Kavárna přidružená ke kinu Lucerna v posledních měsících v důsledku pandemie koronaviru spíše zela prázdnotou, díky premiéře ale opět ožila. A stálo to za to. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky