Televizní diváci byli zvyklí, že se mohli dívat na víkendovou Snídani s Novou, která jim zpříjemňovala start dne. Program se ale nyní změní. Již v létě totiž víkendová relace zmizí ze schématu a zatím to vypadá, že ani na podzim se do něj nevrátí. 

Snídani s Novou si tak fanoušci budou moci naladit již pouze ve všední dny, jako tomu bylo již v minulosti. Bohužel to ale také znamená, že z obrazovek zmizí také někteří moderátoři, kteří byli s tímto pořadem spjatí. 

Dvojice Dana Morávková a Jan Čenský se s nově bude střídat Johanem Mádrem a Ondřejem Havlem ve všední dny. Pro Pavla Svobodu a Milušku Bittnerovou to ale neplatí. 

Důvody vysvětlila mluvčí Novy

Důvody takové změny jsou podle mluvčí TV Nova Barbory Dlabáčkové poměrně jednoduché, a tak je ochotně vysvětlila pro web Expres.cz.

“Víkendovou Snídani jsme začali vysílat v říjnu 2022. Inspirovali jsme se řadou zahraničních pořadů podobného formátu a postupně jsme na základě zpětné vazby od diváků zaváděli nejrůznější změny a nové obsahy. Bohužel se ukázalo, že si tento formát dlouhodobě nenašel takový počet diváků, aby byl pro nás dále udržitelný, a proto se po standardní publicistické letní pauze na obrazovky TV Nova už nevrátí,” popsala Dlabáčková.

Potvrdila také, že s některými moderátory se tak nyní Nova loučí. “S některými jsme se bohužel byli nuceni rozloučit. U všech jsme byli spokojeni s profesionálním přístupem, chceme jim za něj moc poděkovat, a i proto věřím, že se setkáme při jiné příležitosti,” dodala.

Moderátorka je dojatá

Co se Milušky Bittnerové týká, pociťuje nyní po zásadním oznámení především dojetí. “Popravdě, všichni moderátoři Snídaně říkají, jak tu práci měli rádi a jak je to hodně bavilo. Trochu jsem si říkala, jestli zbytečně nepřehání. Teď chápu a jsem další, kdo prohlásí, že ty dva roky ve Snídani byly skvělé! Pro mě to bylo první setkání s živým vysíláním, takže děkuju Nově za příležitost,” vyznala se otevřeně. 

“Měla jsem parťáka snů Pavla Svobodu a celý štáb od kostýmů, kamery přes produkci a i šéfstvo. Byli skvělí. Každý pořad někdy začíná a končí, to je televize,” uvedla s tím, že je s koncem víkendové Snídaně zcela smířená. 

Nabízí se samozřejmě otázka, zda taková událost nemůže negativně ovlivnit její pracovní život a nebude nyní muset narychlo hledat nové místo v některém z jiných médií. I na to má ale Miluška Bittnerová svou odpověď. 

Věnuje se své malé dceři

“Tím, že jsme byli jednou až dvakrát za měsíc o víkendu, se pro mě toho pracovně tolik nemění,” uvedla moderátorka, která se objevuje mimo jiné v talkshow Na Kafeečko. Tam zve řadu zajímavých hostů jak z řad celebrit, tak dalších inspirativních osobností.

Kromě práce je nyní také zaměstnána mateřskými povinnostmi. Je totiž maminkou malé Bětušky. Ta již chodí do školky a rodičům dělá jen samou radost. 

“S malou je to skvělé. Mluví čím dál víc, pořád něco povídá a je s ní čím dál větší legrace. Nevím, jestli to podědila po mně, já jsem tichá,” popsala před časem pro ŽivotvČesku.cz.

Související články