Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Prezident Miloš Zeman je v nemocnici, jde o dlouhodobější hospitalizaci

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Zdroj: Profimedia
Miloš Zeman

Český prezident Miloš Zeman musel být hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích, ve které se v současné době nachází i jeho předchůdce Václav Klaus. Dle dostupných informací by mělo jít o dlouhodobější hospitalizaci. 

V úterý 14. září krátce před polednem informoval deník Právo o tom, že byl prezident Miloš Zeman hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Do nemocnice měla hlava státu dorazit krátce po 11. hodině v doprovodu své manželky Ivany. Jak již zmíněný zdroj uvedl, mělo by se jednat o dlouhodobější hospitalizaci. 

V ÚVN již po několikáté

Miloš Zeman byl v Ústřední vojenské nemocnici hospitalizován v minulosti již několikrát v rámci „rekondičních” pobytů, jak kdysi jeho hospitalizaci nazvali lékaři. „Péče byla zaměřena na rekonvalescenci dlouhodobě přetěžovaného organismu. Absolvoval rehabilitační cvičení zaměřená na posílení pohybových stereotypů, byla mu aplikována intenzifikovaný výživa,” nechala se tehdy slyšet mluvčí ÚVN Jitka Zinke. Miloše Zemana již delší dobu trápí nejrůznější zdravotní problémy. Kvůli onemocnění dolních končetin se před nedávnem dokonce přesunul na ivalidní vozík. 

Ve stejné nemocnici leží i Klaus

V současné době není Zeman jedinou politickou osobností, která musela být hospitalizována. Ve stejné nemocnici se totiž momentálně nachází i jeho předchůdce Václav Klaus. Ten musel péči lékařů vyhledat poté, co jej trápily problémy s vysokým tlakem. „Exprezident Klaus se necítil dobře už o víkendu, a tak podstoupil vyšetření, při němž mu zjistili vysoký tlak. Nyní čeká na další testy v ÚVN,” uvedl pro Seznam Zprávy Klausův mluvčí Petr Macinka. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky