Prezident Miloš Zeman byl před několika týdny převezen do nemocnice v bezvládném stavu a veřejnost neměla sebemenší ponětí o tom, co se vlastně děje. Vědělo se sice, že hlavu státu delší dobu trápily nejrůznější zdravotní problémy, přesný důvod jeho náhlé hospitalizace byl ale jen předmětem mnoha spekulací. Teď se ale Miloš Zeman konečně rozhodl promluvit. „Já se cítím naprosto normálně, a dokonce, protože nejsem přetížený, představte si, že například už měsíc nekouřím. Neříkám, že mi to vydrží,” nechal se slyšet prezident pro rádio Frekvence 1. Miloš Zeman strávil takřka měsíc na jednotce intenzivní péče. Teprve včera byl přemístěn na rehabilitační oddělení.

Důvod hospitalizace byl prostý

Nejvíce se lidé pochopitelně zajímají o to, proč vlastně musel být prezident tak náhle převezen do nemocnice. Tam byl navíc přepraven v bezvládném stavu, což mnohé vyděsilo. „Na začátku, když mě do této nemocnice přivedli, tak to nevypadalo dobře. A to z jednoho velmi prostého důvodu. Můj skutečný stav, i když jakási Džamila Stehlíková říká, že mám deset nemocí, tak můj skutečný stav je založen na tom, že mi nechutná jíst a špatně trávím,” vysvětloval Zeman příčinu hospitalizace.

„Kroky, které se tady v nemocnici udělaly, vedly k tomu, že už jsem zcela normální. A díky Bohu za to,” dodal ještě prezident, který se tedy dle vlastních slov nyní cítí konečně dobře.

Novou vládu jmenuje co nejdříve

Kvůli špatnému zdraví prezidenta se rovněž spekulovalo o tom, kdy vůbec dojde k jmenování nové vlády. Jak ale v rozhovoru Zeman uvedl, udělá vše pro to, aby nová vláda dvou koalic vznikla co nejdříve. Jmenování by pak namísto na Pražské hradě mělo proběhnout na zámku v Lánech. I když nejde o zcela běžný krok, podle prezidenta změna místa vůbec ničemu nevadí.

Prezident zároveň odmítl, že by jeho zdravotní komplikace mohly způsobit jeho předčasný odchod z prezidentské funkce. Prohlásil, že předpokládá, že bude své povinnosti plnit ještě rok a půl, než skončí jeho mandát.

Související články