Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Miloš Zeman udělil milost stíhanému podnikateli: Zvláštní úkon prověří Babiš

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Zdroj: Profimedia
Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman v den hospitalizace omilostnil podnikatele Pavla Podroužka na základě jeho žádosti. Udělením milosti byl tak podnikatel zbaven jak stíhání pro krácení daní, tak podmínky za řízení v opilosti. Podroužek žádost podal kvůli chronickému a závažnému onemocnění, skutečnost ale vypadá docela jinak. 

Olomoucký podnikatel Pavel Podroužek byl stíhaný za krácení daní se škodou 9,7 milionu korun. Žádný trest mu ale nyní už nehrozí. Prezident Miloš Zeman totiž v září vyhověl jeho žádosti o omilostnění a Podroužka tak stíhání zbavil. A nejen toho. S udělením milosti podnikateli byla také odpuštěna podmínka za řízení v opilosti. Podroužek se ve své žádosti odkazoval na křehké zdraví a hovořil o chronickém onemocnění, které ohrožuje funkci několika jeho životně důležitých orgánů. Ve skutečnosti na něm však žádné příznaky onoho onemocnění nejsou znatelné. Kromě toho se i nadále věnuje své práci a jen deset dní po udělení milosti nechal do obchodního rejstříku zapsat další ze svých firem. Informoval o tom web iROZHLAS.cz ve spolupráci s Radiožurnálem. 

Žádost prý podala matka

Reportéři Radiožurnálu a webu iROZHLAS.cz si s podnikatelem na oko domluvili schůzku, která se měla týkat pracovních záležitostí. Chtěli totiž zjistit, zda se Podroužek i navzdory závažnému onemocnění nadále věnuje svému byznysu. Jak zmíněné weby uvádí, šestačtyřicetiletý podnikatel na schůzku dorazil módně oblečen, bez problému vyšel schody a rozhodně nepůsobil jako někdo, komu by v důsledku chronické nemoci hrozilo selhání orgánů. Když mu pak reportéři sdělili skutečný záměr domluvené schůzky, muž v dobré náladě okamžitě znervózněl a chtěl odejít. 

Na jejich otázku jen sdělil, že pro něj omilostnění bylo obrovským překvapením, a dodal, že za něj žádost údajně podala jeho matka. Více se ale k události vyjadřovat nechtěl. 

Babiš to prověří

Jak reportéři z obou zmíněných médií zjistili, Podroužek měl být dle své žádosti o milost vážně nemocný již tři roky. Před dvěma lety přesto osobně odcestoval do Dominikánské republiky, aby jednu ze svých firem zapsal do tamního rejstříku. 

Společně s prezidentem Milošem Zemanem žádost o milost podepsal i dosluhující premiér Andrej Babiš. Ten se nyní na žádost Radiožurnálu a iROZHLASU.cz rozhodl, že žádost znovu přezkoumá. „Nezkoumal jsem to. Úředníci mi to dávají k podpisu, tyto věci nemám čas zkoumat,” hájil se Babiš, proč informace důkladně neprošetřil. „Prověřím, proč to nezjistili,” dodal ještě. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky