Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Miloš Zeman potřebuje čas: Prosím, myslete na něj, vybízela lid jeho manželka

Ivana Zemanová promluvila o manželovi.
Ivana Zemanová promluvila o manželovi.
Zdroj: Profimedia
Ivana Zemanová promluvila o manželovi.

Prezident Miloš Zeman se již několik dní nachází v nemocnici, kam byl převezen po náhlém kolapsu v neděli v odpoledních hodinách. Hrad i rodina hlavy státu nadále mlčí a konkrétní informace ke zdravotnímu stavu Miloše Zemana neuvedly. Přesto jeho manželka Ivana vystoupila na veřejnosti a směrem ke všem občanům pronesla několik slov. 

Již před volbami se začaly objevovat nejrůznější spekulace o zdravotním stavu prezidenta České republiky Miloše Zemana. Ten již v září podstoupil několikadenní hospitalizaci v Ústřední vojenské nemocnici, a to prý kvůli mírnému vyčerpání a dehydrataci. Po měsíci však do nemocnice mířil znovu, tentokrát jej však záchranná služba odvážela v bezvládném stavu. Co přesně se prezidentovi stalo, zůstává pro veřejnost tajemstvím.

Manželka Ivana promluvila

Z Hradu ani z nejbližšího okolí prezidenta nepřicházejí žádné relevantnější informace, které by upřesňovaly důvody náhlé hospitalizace Miloše Zemana. A veřejnost pochopitelně zajímá, co momentálně Miloš Zeman prožívá. „Prezident republiky, ale také téměř 30 let můj manžel a otec mé dcery, kterého miluji, jak jistě víte, je v nemocnici. Jako média se zajímáte o jeho zdravotní stav, což je pochopitelné. Mohu jen potvrdit, že v současné době podstupuje léčbu, která si žádá čas,” uvedla podle iDNES ve svém projevu Ivana Zemanová na tiskovém brífinku na Pražském hradě. 

„Spekulace o diagnózách a prognózách považuji přinejmenším za velmi neetické. Zdraví každého člověka je citlivá a vážná věc. Jistě i vy jste se setkali ve svém okolí mezi svými blízkými s někým, kdo nečekaně onemocněl, a měli jste o něj přirozené obavy a přáli jste si, aby se brzy vyléčil. Věřte, že mám stejné pocity. A ze všeho nejvíc si přeju, aby se můj manžel uzdravil,” dodala první dáma. „Velmi prosím ty z vás, kteří máte pana prezidenta rádi, abyste na něj mysleli,” řekla na závěr. 

Neoprávněná návštěva

Ústřední vojenská nemocnice řeší zvláštní událost. K prezidentovi mají totiž vzhledem k jeho zdravotnímu stavu přístup jen jeho nejbližší, zcela neoprávněně se k němu ovšem dostal i předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček. Na jednotku intenzivní péče jej dle České televize dovedl hradní kancléř Vratislav Mynář. Nemocnice hodlá věc prošetřit.

Podle Vondráčka ovšem prezident vypadá dobře. „Mohu vyvrátit spekulace, že by pan prezident nebyl způsobilý vykonávat svou funkci a že by snad za něj měl rozhodovat někdo jiný,” nechal se slyšet. Sama nemocnice se však od jeho výroků týkajících se zdravotního stavu hlavy státy distancovala. „Tento neoprávněný vstup eviduje ÚVN jako takzvanou nežádoucí událost, která bude prověřena v rámci interního šetření nemocnice,” stojí mimo jiné v prohlášení. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky