Miloš Zeman rozhodně neplánuje odchod do důchodu a i po konci ve své prezidentské funkci chce nadále zůstat v centru dění. I proto si ostatně otevřel v Praze svou kancelář. Tu mu podle webu Novinky zařídil Spolek přátel Miloše Zemana. Ten ale, zdá se, pozapomněl na to, že má exprezident jistá omezení.

Z bytu kancelář

Kancelář Miloše Zemana byla totiž zřízena v pražských Dejvicích v bytě 3+kk, který není bezbariérový. Zeman přitom trpí onemocněním dolních končetin, kvůli kterému je upoután na invalidní vozík. A protože se byt nachází ve druhém patře a v domě není ani výtah, musela jej do kanceláře vynášet dosti nedůstojně policie.

V bytě pak byla exprezidentova kancelář vytvořena z bývalé ložnice a je pravdou, že si při rekonstrukci asi nikdo s finálním výsledkem úplně hlavu nalámal. Z ložnice byla totiž jen odmontována postel, na jejíž místo byl dosazen kancelářský stůl ve tvaru L. Čelo postele a také noční stolky ovšem zůstaly na svém místě. Právě to si na sociálních sítích bere celá řada lidí na paškál.

Místo pro přátele

Otázkou pak je, proč vůbec Spolek přátel Miloše Zemana exprezidentovi kancelář zařizoval, neboť nemá sloužit k žádným pracovním aktivitám. „Nebudu sem sám z vlastní iniciativy nikoho zvát, protože skuteční přátelé se pozvou sami. A na druhé straně velmi rád přijmu každého, kdo se ohlásí. A protože už nejsem prezident, tak nebudu mít takzvané ‚business friends’ neboli obchodní přátele, ale jenom skutečné kamarády,” uvedl pro web ŽivotvČesku.cz sám Miloš Zeman.

Související články