Jen několik dní před volbami se sneslo mnoho otázek na zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana, podle některých zpráv měla totiž hlava státu dokonce zemřít. To však krátce na to hradní kancléř Vratislav Mynář ve vysílání Frekvence 1 popřel a spekulace označil za nesmysly. „Pan prezident je v Lánech a národ ho uvidí v pátek, jak jde k volbám,” prohlásil ještě kancléř. A o dobrém zdraví prezident přesvědčoval uživatele sociální sítě Twitter i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Můžete být v klidu

„Pan prezident, který v těchto dnech velmi pečlivě připravuje strategii v Lánech, se již teď nesmírně těší na povolební vyjednávání,” uvedl Ovčáček na sociální síti. „Je dojemné, kolik novinářů a politiků z obou koalic projevuje zájem o zdraví pana prezidenta! Můžete být v klidu, drazí,” dodal ještě.

Jak ale uvedl web Deník N, jisté zdravotní problémy prezidenta podle všeho přece jen sužují. Do Lán se měl totiž vydat ředitel Ústřední vojenské nemocnice Miroslav Zavoral, který je zároveň ošetřujícím lékařem hlavy státu, a doporučil Zemanovi návrat do nemocnice kvůli dalším vyšetřením. Zeman měl ovšem návrh odmítnout. Sama nemocnice pak potvrdila cestu Zavorala do Lán, který se vydal za prezidentem „kvůli poskytování zdravotní péče”.

Nedávná hospitalizace

Prezident Miloš Zeman vzbouzel obavy již před nedávnem, když byl v Ústřední vojenské nemocnici hospitalizován kvůli dehydrataci a mírnému vyčerpání. Ve zdravotnickém zařízení strávil osm nocí. Dlouhodobě bojuje s různými zdravotními problémy a v letošním roce se dokonce přesunul na invalidní vozík kvůli onemocnění nohou.