Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Miloš Zeman má covid: Onemocnění u něj může mít těžký průběh

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Zdroj: Profimedia
Miloš Zeman

Jen co byl prezident Miloš Zeman převezen z nemocnice do domácího léčení na zámek v Lánech, opět přišla špatná zpráva. Hlava státu byla totiž pozitivně testovaná na koronavirus a během pár hodin se do Ústřední vojenské nemocnice zase vrátila. Jeho ošetřující lékař Miroslav Zavoral tak rozhodl kvůli tomu, že prezident patří do rizikové skupiny obyvatel a jeho zdravotní stav nadále není zcela ideální. 

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek v dopoledních hodinách konečně dostal z nemocnice a přesunul se do domácího léčení na zámku v Lánech. V pátek pak měl jmenovat nového premiéra Petra Fialu do funkce. Počáteční radost ovšem jen několik hodin na to opět vystřídaly obavy. Jak uvádí web iDNES, jedna ze zaměstnankyň Kanceláře prezidenta republiky, která s Milošem Zemanem přišla do styku, byla pozitivně testovaná na koronavirus. Test byl následně proveden i u prezidenta a naneštěstí u něj onemocnění rovněž potvrdil. „Proto ve spolupráci s ošetřujícím lékařem prof. Miroslavem Zavoralem bylo rozhodnuto o převozu pacienta zpět do Ústřední vojenské nemocnice v Praze za účelem řešení této situace,” uvedl pro Novinky hradní mluvčí Jiří Ovčáček. 

Možnost těžkého průběhu

A nelze se divit, že byl prezident preventivně převezen na nemocniční lůžko. Miloš Zeman kvůli svému věku a hlavně zdravotním problémům, které jej v posledních měsících doprovázejí, spadá do nejrizikovější skupiny obyvatel, a tak reálně hrozí, že by u něj mohl být průběh nemoci velmi vážný. V krajním případě i život ohrožující. Před nedávnou dobou však prezident obdržel již třetí dávku vakcíny proti onemocnění covid-19, a tak lze předpokládat, že by si jeho organismus měl s nemocí hravě poradit. Jak navíc uvedla rádiová stanice Frekvence 1, žádné příznaky covidu-19 se u prezidenta prozatím nevyskytují. 

Vlastní rozhodnutí

Prezident byl předtím z Ústřední vojenské nemocnice propuštěn na základě vlastního rozhodnutí, i když mu lékaři doporučovali, aby pokračoval v hospitalizaci. Miloš Zeman se k tomuto kroku pravděpodobně uchýlil kvůli vykonávání pracovních povinností. V pátek 26. listopadu ve 12 hodin měl konečně mimo jiné jmenovat novou vládu Petra Fialy. Kvůli nákaze se však tento krok opět odložil. 

V současné době tak není vůbec jasné, kdy ke jmenování nové vlády dojde. Na prvním místě je pochopitelně zdraví prezidenta.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky