Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Miloš Zeman byl přesunut na jiné oddělení, jeho zdravotní stav se lepší

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Zdroj: Profimedia
Miloš Zeman

Od chvíle, kdy byl prezident Miloš Zeman náhle přepraven do Ústřední vojenské nemocnice, uplynul již více než měsíc. Dlouhou dobu se hlava státu nacházela na jednotce intenzivní péče, v pondělí 15. listopadu byl Miloš Zeman konečně přesunut na běžný pokoj na oddělení dlouhodobé péče. Prezident tak může konečně přijímat i běžné návštěvy. Mezi prvními za ním zavítá dosluhující premiér Andrej Babiš.

Prezidenta Miloše Zemana dlouhodobě trápily nejrůznější zdravotní problémy, které vygradovaly v neděli 10. října. Hlavě státu se přitížilo a Zeman tak musel být náhle přepraven do Ústřední vojenské nemocnice, kde se několik týdnů nacházel na jednotce intenzivní péče. Informace o jeho zdravotním stavu byly předmětem mnoha spekulací a veřejnost se nikdy pořádně nedozvěděla, co se se Zemanem dělo. Po nějaké době se proto sám prezident rozhodl jisté věci alespoň z části přiblížit. 

„Na začátku, když mě do této nemocnice přivedli, tak to nevypadalo dobře. A to z jednoho velmi prostého důvodu. Můj skutečný stav, i když jakási Džamila Stehlíková říká, že mám deset nemocí, tak můj skutečný stav je založen na tom, že mi nechutná jíst a špatně trávím,” nechal se Zeman slyšet v exkluzivním rozhovoru pro Frekvenci 1. „Kroky, které se tady v nemocnici udělaly, vedly k tomu, že už jsem zcela normální. A díky Bohu za to,” dodal ještě prezident. 

Převoz na běžný pokoj

Po několika týdnech na jednotce intenzivní péče byl Miloš Zeman podle iROZHLASU ve čtvrtek 4. listopadu převezen na běžné lůžko rehabilitačního oddělení. Další přesun absolvoval v pondělí 15. listopadu. Tentokrát se již dle informací webu lidovky.cz dostal na oddělení dlouhodobé péče, na kterém může přijímat všechny návštěvy. Jeho stav se tak evidentně výrazně zlepšil. 

Bylo stěžejní, aby mohl Miloš Zeman přijímat všechny návštěvy, neboť za ním míří několik vládních činitelů, kteří po volbách musí učinit několik kroků. Jako jeden z prvních Miloše Zemana navštíví v pondělí v 17:00 dosluhující premiér Andrej Babiš. 

Pondělí jako den změn

Od pondělí 15. listopadu nastává v České republice několik změn. Vláda se totiž rozhodla reagovat na stále se zvyšující počty nakažených koronavirem a zavedla několik dalších opatření. Ta se ovšem týkají převážně osob pracujících v nemocnicích a dalších lůžkových oddělení. Nově se tito lidé budou muset, pokud nejsou očkovaní či neprodělali v posledním půlroce covid, nechat jedenkrát týdně preventivně testovat. Velké testování se taktéž uskuteční na několika základních a středních školách. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky