Svůj názor se Knor najevo dávat nebojí. Byl jedním z účastníků klidné části nedělní demonstrace. V Praze se na ní nebál dokonce řečnit. Násilí, kterého se někteří následně dopustili, ale neschvaluje. Knora nepokoje naštěstí minuly, jak on sám tvrdí.

„Když se rvali a házeli věcmi, nebyl jsem tam. Je to alespoň ponaučení, aby pořadatelé zvážili, koho pozvou,“ myslí si Knor a tvrdí, že o tom, co se dělo na demonstraci po jeho odchodu neměl ani tušení. Zjistil to až později.

Účastnil se demonstrace

„Obyčejných lidí, kteří přišli vyjádřit nespokojenost, bylo mnohem více, než chuligánů. Co se tam stalo, jsem se doslechl na dálnici z rádia, cestou domů,“ tvrdí známý komik, který s aktuálními opatřeními zrovna nesouzní.

„Opatření vlády považuji za nepřiměřená. Není fér zničit život všem diktátem kvůli ochraně, aby lidé žili ve strachu s novinovými titulky hlásající denně, jaký je nárůst,“ myslí si Knor. Pravdou je, že starší lidé žijící sami doma musejí mít zákonitě strach.

Násilí neschvaluje

„Žil jsem s rouškou za komunismu a nechci znova,“ hlásá. „Děsím se, že tímto zničí svět, aniž by věděli, co dělají. Nemají nic než roušky. A to jsem jako astmatik ohrožená skupina,“ dušuje se Knor s tím, že by teoreticky měl být za opatření rád.

„Vím, že si třeba lidi řeknou, že mi jde jen o peníze, ale já nechci takhle žít. Chci jít s dětmi do divadla, na dětský karneval, večer na ples. Tohle není dobré,“ konstatuje. Proti nouzovému stavu vystoupili už i jiní umělci jako Bára Basiková nebo Daniel Hůlka.

Opatření mu ale také vadí

„Co to má znamenat? Je to spiknutí? Proč se máme bát? Na všech odborných a povolaných místech se dozvídáme stále totéž. Koronavirus není nebezpečný víc než silná chřipka, infekce nebo jiná viróza,“ psala Bára Basiková ve statusu na sociální síti.

„Zdravý člověk ve středním věku nemá při nakažení vážnější problém. Nemoc proběhne a zase zmizí. Samozřejmě ti, kteří již nějakou nemoc mají, nebo jsou již ve vyšším věku, se musejí chránit stejně tak, jako když bývají na podzim chřipkové epidemie. A to je celý,“ pokračovala ve stejném duchu zpěvačka.

„Myslím si, že zakázat lidem zpěv je psychologický tah. Bohužel se to neděje jen u nás, děje se to všude ve světě. Pan Prymula je pro mě velké zlo a dokazuje to svými činy. Nechápu, jak to mohla Poslanecká sněmovna odsouhlasit,“ svěřil se pro změnu Daniel Hůlka webu super.cz. Ani tomu nejsou opatření po chuti.