Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Otřesné vzpomínky hvězdy Stranger Things: Zažívala šikanu, teď pomáhá

Millie Bobby Brown
Millie Bobby Brown
Zdroj: profimedia

Představitelka dívky Eleven ze seriálu Stranger Things, Millie Bobby Brown, v rozhovoru pro BBC přiznala, že byla v minulostí obětí šikany. Nyní prostřednictvím světové organizace UNICEF promlouvá k mladým lidem, kteří se potýkají s obdobnými problémy.

Herečka Millie Bobbby Brown je známá především coby podivná dívka Eleven ze seriálu Stranger Things. Málokdo by tipoval, že tato sympatická mladá slečna si v dětství prožila šikanu. A to nejen ve škole, ale také na sociálních sítích.

„Musela jsem se vypořádat se situacemi, který mi doslova lámaly duši. A to jak v reálném životě, tak v životě na internetu. Kvůli šikaně jsem dokonce musela několikrát změnit školu. Poslouchat nadávky a číst o sobě ošklivé věci opravdu bolí,” nechala se talentovaná herečka slyšet v rozhovoru pro BBC.

Millie Bobby Brown nyní září v novém filmu Enola Holmes

Herečka Millie Bobby Brown v roce 2018 dokonce odešla z platformy Twitter poté, co se na sociální síti začaly šířit nejrůznější koláže, které ji zesměšňovaly. „Životy mladých lidí jsou pod neustálým tlakem, Chci všechny děti ujistit, že jsou chráněny před násilím a vykořisťováním,” uvedla ještě nejmladší ambasadorka světové organizace UNICEF.

„Zároveň bych chtěla bojovat s negativitou, která se šíří sociálními sítěmi. Sama jsem to zažila, je to jako nemoc. Negativita je pro mě naprosto odstrašující,” dodala ještě. Herečka se ve své zpovědi snažila poukázat na to, že je i přes svou vzrůstající slávu stejná jako ostatní adolescenti a že musí čelit obdobným problémům jako většina dospívajících. 

Herečka má před sebou slibnou budoucnost

„Měla jsem štěstí. S pomocí přátel, rodiny a lidí kolem mě jsem byla schopna přejít negativní věci v mém životě a vzít si zpátky svou ztracenou sílu. Ale miliony dětí takové štěstí nemají. Bojují sami v temnotě, která je pohlcuje. Šikana a online vyhrožování nikdy není jen tak. Nikdy to nejsou jen slova. Dětská psychika tím velmi trpí. Šikana může vést až do extrémních případů, jako jsou sebepoškozování či sebevražda,” promlouvala ve svém proslovu pro UNICEF.

Mladé herečce nejsou ostatní lidské životy lhostejné a svou slávu se snaží využívat tím nejlepším možným způsobem. Díky dosahu, který na svých sociálních sítích má, se tak snaží šířit povědomí o problémech, které ohrožují společnost. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky