Oblíbený herec Miloš Kopecký se nikdy netajil tím, že potřebuje ke svému životu lásku žen. Bohužel ne jen jedné, ale ideálně více žen najednou. Není tedy divu, že měl vždy po boku kromě manželky i několik milenek. Na všechny své ženy byl Kopecký natolik pozorný a laskavý, že mu to tolerovaly a mezi sebou se dokonce kamarádily.

Jestli to uměl nějaký herec někdy se ženami, byl to Miloš Kopecký. Je tedy s podivem, že byl ženatý pouze čtyřikrát. S první manželkou, herečkou Stellou Zázvorkovou, trvalo manželství pouhý rok. Měli spolu dceru Janu, která v patnácti letech spáchala sebevraždu. Chtěla na sebe upozornit, protože ji rodiče kvůli kariéře zanedbávali. Než tedy měla přijít Stella z divadla, otočila doma kohoutkem s plynem a čekala, že ji matka najde. Ta se ale zdržela na posezení s kolegy a domů dorazila později než obvykle. Dceru tak našla mrtvou.

Podruhé se milovník oženil s řidičkou tramvaje Kateřinou Soukupovou a do třetice od něj prstýnek dostala tanečnice Jana Lichtenbergová. Ani s jednou z těchto dam však manželství netrvalo dlouho. Až se čtvrtou manželkou herec vydržel do své smrti. Tou byla baletka Divadla ABC Jana Křečková. Vzali se roku 1966 a měli spolu dceru Báru.

Čtvrtá manželka baletka Jana byla velmi tolerantní

I když svou poslední manželku Miloš miloval celý srdcem, ani jí nevydržel být věrný. Naštěstí však byla Jana natolik tolerantní, že mu jeho eskapády stále dokola odpouštěla. Většinu manželových milenek dokonce znala a s některými se dokonce kamarádila a trávila s nimi dovolené či víkendy na chalupě.

„Časem jsem došla k tomu, že se s tím dá žít. Jinak se choval skvěle. Jsou chlapi, kteří nezahnou, zato ženu třískají. Ty holky, které si vodil, byly vesměs normální a slušné. Bez problémů jsme se bavily. Horší ale bylo, když se tam jednou náhodou naráz sešly hned dvě jeho milenky. Já z toho měla srandu, ale ty dvě se hrozně poštěkaly,“ zavzpomínala se smíchem Křečková pro iprima.cz.

Mezi milenky Kopeckého nepatřil nikdo jiný, než další známé hvězdy filmového plátna. Můžeme jmenovat například Janu Šulcovou, Janu Brejchovou, Olgu Schoberovou nebo televizní hlasatelku Annu Wetlinskou.

Moderátorka Wetlinská po něm chtěla, aby se rozvedl

Tu však neměla jeho manželka ráda. Moderátorka totiž na Miloše tlačila, aby se rozvedl, ten to ale nikdy neudělal.

„Vycítila příležitost a začala na něj tlačit, aby se rozvedl a koupil pro ně vilu v Praze. Milda mi říkal, abych se nebála, že mě nikdy neopustí. Bylo to naše velké tajemství, stala jsem spojencem svého muže proti jeho milence,“ pokračovala bývalá baletka ve vyprávění.

Vášnivý vztah prožil Kopecký i s režisérkou Věrou Chytilovou, která ho zpočátku vůbec nechtěla. Nakonec s ním začala randit z trucu a jejich vztah vydržel tři roky. Režisérka byla jednou z mála žen, které herce opustily z vlastní vůle. Chytilová ho nechala proto, že si přečetla jeho deník, který u ní zapomněl. Nenaštval ji však seznam milenek, který v něm byl zaznamenán, ale věta, kterou si do něj umělec napsal po jednom odchodu od ní. Ta věta zněla: Konečná doma, konečně klid. Tím milence došla trpělivost a slavného svůdníka poslala k vodě.

Naposledy si herec zahrál v pohádce Kouzelný měšec. Už během natáčení bojoval s rakovinou žaludku a po operaci střev měl zavedený vývod. Přesto ve filmu podal neuvěřitelný výkon a bolest na sobě nenechal znát.

Související články