Milan Šimáček se zapsal do povědomí diváků svým roztomilým vzhledem. Malý chlapec s kudrlinkami byl zkrátka nezapomenutelný. Není se čemu divit, že si ho oblíbili i ti nejúspěšnější režiséři. Život se mu otočil vzhůru nohama až ve chvíli, kdy se hlásil na konzervatoř.

K image mu pomohly maskérky

Milan Šimáček se na televizních obrazovkách objevil poprvé v roce 1984. Jeho první rolí byl Jan Neruda v televizním seriálu Povídky malostranské. Ve své premiéře opravdu zazářil. Od té chvíle šel z role do role.

Zářil například i v roli Jirky Olivy v rodinném seriálu My všichni školou povinní. Milan si zahrál chlapce, který byl pořádný raubíř. V seriálu přiváděl k šílenství paní učitelku Hajskou.

Jirku Olivu měl původně hrát Pino Foris. Šimáčka si nakonec prosadili tvůrci, které si chlapec získal svou roztomilostí. Maskérky jeho vzhled tehdy podpořily ještě tím, že mu natáčely vlasy.

Jeho nejvýraznější rolí byla role Honzíka ve čtyřdílném seriálu s názvem Chobotnice z II. patra. Právě tam se potkal s další dětskou hvězdou Žanetou Fuchsovou. Seriál byl velmi oblíbený. Navázaly na něj dva filmy, které i dnes patří k oblíbeným vánočním klasikám.

Konec kariéry talentovaného chlapce nastal ve chvíli, kdy ho nepřijali na konzervatoř. K překvapení všech se na prestižní školu nedostal kvůli „nedostatku talentu”. Stejného osudu se dočkala i jeho kolegyně z Chobotnic Žaneta Fuchsová.

Svou poslední roli si střihl ve svých dvaceti letech v seriálu Dobrodružství kriminalistiky.

Láska z natáčení

Milan Šimáček se měl údajně zamilovat do své kolegyně Jany Janatové. Setkali se při natáčení My všichni školou povinní. Půvabná blondýnka ztvárnila v populárním seriálu Jitku Povejšovou.

I Jana se z filmového světa zcela stáhla. Nějaký čas se mluvilo o tom, že se stala členkou církve Svědků Jehovových. Právě to byl jeden z důvodů, proč opustila hereckou branži. Postupem času našla štěstí v oboru kosmetiky. Věnuje se i navrhování společenských šatů.

Jiný život

I Milan se vydal zcela jiným směrem. Stal se z něj automechanik. Pracoval i u Dopravního podniku hlavního města Prahy. Ani toto odvětví ho příliš nechytlo. Časem začal vést obchod s potravinami společně se svou matkou.

Po devíti letech se odhodlal k další změně. Stal se IT technikem. Toto povolání mu vydrželo. Nyní pracuje v jedné firmě jako správce sítě. Milan má čtyři děti. V roce 2019 se podruhé oženil.

Zdroje: Čas pre ženy, iDNES, Blesk

Související články