Herec Milan Lasica vždy rozdával úsměvy na všechny strany, sám ale neměl vždy na růžích ustláno. V dětství si totiž prožil velké trauma, které ho navždy poznamenalo.

Nepřekonatelný pocit strachu

Lasicovi rodiče se rozvedli, když mu bylo pouhých deset let, a on se od té doby bál, že zůstane sám. Trpěl záchvaty paniky, pláčem a strachem, kterého se nemohl zbavit. „Když jsem byl večer sám doma, bál jsem se, že se už rodiče, zejména matka, nevrátí,” prozradil kdysi podle webu eXtra.cz.

Nutno podotknout, že se bál oprávněně. Hercova matka se totiž znovu zamilovala a nechtěla se dál o syna z prvního manželství starat. Poslala ho tedy do malé vesnice k jeho otci. V té době to přitom nebylo vůbec běžné, děti zůstávaly zpravidla s matkou.

Bohužel se však smůla lepila na paty i rodině otce. Jeho nová partnerka porodila dítě, které zemřelo, a ona se tak upnula právě na Milana a matku mu zakázala navštěvovat. Lasicu to i přes zlobu, kterou k matce choval, mrzelo. Sám přiznal, že i přesto, co mu udělala, si jí vždy vážil.

Podepsal Antichartu

Milan Lasica vystudoval dramaturgii se zaměřením na divadla malých forem v Bratislavě. Poté pracoval jako dramaturg Československé televize. V nevoli u občanů vešel, když roku 1977 podepsal Antichartu.

Jeho první manželkou se stala slovenská zpěvačka, herečka, bavička, moderátorka a podnikatelka Zora Kolínská. A druhou ženou hvězdná herečka, politička, diplomatka i umělkyně Magda Vášáryová, se kterou zplodil dvě dcery.

Lasica byl velmi oblíbený i v České republice. Roku 1989 získal titul zasloužilý umělec a roku 2003 ho dokonce český prezident Václav Havel ocenil Medailí Za zásluhy.

Související články