Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Milan Lasica koronavirem trpěl. Jeho moudrý postoj k němu vám ale vyrazí dech

Milan Lasica
Milan Lasica
Zdroj: Profimedia.cz
Milan Lasica

Nejen Slovensko, ale i Česká republika truchlí nad náhlým skonem oblíbeného herce a zpěváka Milana Lasici, který odešel do hvězdného nebe v neděli 18. července ve svých jedenaosmdesáti letech. Populární umělec miloval smích a společnost, a právě proto v posledních měsících v souvislosti s pandemií velmi trpěl. 

Herec mnoha rolí, skvělý zpěvák, obrovský talent a veselá kopa. Umělec Milan Lasica nebyl populární jen na Slovensku. Tisíce fanoušků měl i v České republice. O to větší ztrátu jeho odchod na věčnost znamená. Milan Lasica zemřel ve věku jedenaosmdesáti let v neděli 18. července 2021 přímo na jevišti během představení. „Byla to náhlá porucha srdečního rytmu. Byl jsem tam a dával mu resuscitaci. Dozpíval písničku, uklonil se a pak se sesunul k zemi. Několikrát se ale ještě ‚vrátil‘ a pohnul očima, ale nezvládl to,“ nechal se podle Novinek slyšet pro Denník N jeden z diváků. 

Dobu „covidovou“ snášel špatně

Tak jako pro všechny ostatní i pro Lasicu se život zásadně změnil s příchodem koronaviru. Milan Lasica byl nesmírně společenský člověk, který měl rád legraci a smích ostatních. Pochopitelně mu tak ze všeho nejvíc chybělo publikum. „Lidi, s nimiž mohu komunikovat, které mohu pobavit a slyšet pro mě ten nejkrásnější zvuk – jejich smích. Nikdy mě neomrzí. Je to droga, která mě nabíjí, jsem na ní závislý. A žádná pandemie mě z toho nevyléčí,“ nechal se na začátku letošního roku Lasica slyšet pro magazín Reflex

„Pak je tu ještě něco, co mi velmi chybí: kavárna. Jsem kavárenský povaleč a hrdě se k tomu hlásím. Prožít tam část dopoledne s přáteli a nezávazně komentovat život, to mě drží nad vodou. Bez kavárny je svět smutnější,“ dodal ještě posmutněle. 

Z nákazy strach neměl

Přestože ho koronavirus omezoval v životě, na jaký byl zvyklý, sám herec z něj obavy neměl. „Bojí se o mě moje žena a obě dcery, takže já se už bát nemusím. O strach je u nás postaráno. Pochopitelně patřím do nejohroženější skupiny, ale moc o tom nepřemýšlím. Nosím roušku, asi dvacetkrát jsem byl testovaný a už jsem dvakrát očkovaný,“ svěřil se výše uvedenému zdroji Lasica, který, jak sám uvedl, kvůli pandemii nevycházel z domu a někdy také z údivu. 

Překvapoval jej totiž počet lidí, kteří v existenci covidu-19 nevěřili. „Připomíná mi to moji dceru, když jí bylo deset a zničehonic řekla: ‚Stejně nevěřím, že existují města, ve kterých jsem nebyla.‘ Takže nevěřit na pandemii je přinejmenším dětinské,“ prohlásil ještě. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU