Málokdo ví, že Milan Lasica na divadelních prknech původně ani stát nechtěl. K umění měl ale vždycky blízko, a proto nejdříve vystudoval dramaturgii a scenáristiku. Při práci se potkával s herci, mezi kterými tehdy byla i překrásná herečka Emília Vášáryová. Ta dodnes ráda spolupracuje s českými režiséry, objevila se například ve filmech Nestyda nebo Horem pádem.

Magdu znal od jejích deseti let

Jenže i když se Milan snažil talentovanou Emílii zaujmout ze všech sil, nebylo mu to nic platné, dívka zkrátka neměla zájem. „Emília byla velmi krásná. Všichni jsme se kolem ní začali točit a každý jsme si dělali všelijaké naděje. Ona však byla absolutně nedostupná. Zkrátka se to nedalo prorazit. Pamatuji si, že jsem ji jednou pozval do kina, nenechala se ani chytit za ruku. Tak už jsem to potom nechal tak a chodil do toho kina sám. Nikdo z nás neměl takovou trpělivost,“ vzpomínal podle Expresu později Lasica. Ten se už tehdy znal s desetiletou Magdou, zřejmě ho ale ani ve snu nenapadlo, že si ji jednou vezme za ženu.

Milan Lasica pak s rodinou Vášáryových přerušil kontakt a měl několik vážných známostí, dokud se neseznámil s další důležitou ženou svého života, Zorkou Kolínskou. Snoubenci se vzali v roce 1962, přesně v den, kdy nevěsta promovala na vysoké škole. Rusovlasou krasavici komik vyfoukl herci Josefu Abrhámovi, který se o ni také ucházel. Lasica pak později přiznal, že se tehdy na svatbu úplně necítil. „Vlastně jsem se nechtěl ženit, ale styděl jsem se to říct,“ popsal tragikomickou situaci herec.

Manželství ale dlouho nevydrželo a partneři se později rozešli, aniž by měli děti. „Rozvedl jsem se po sedmi letech, protože jsem si kdysi přečetl, že je to krizový rok, tak jsem to chtěl dodržet. Byl jsem velice disciplinovaný,“ vtipkoval podle webu expres.cz Lasica. Protože se Zorkou byli oba velmi úspěšní, prakticky každý den hráli někde jinde a neměli na sebe čas.

Tykal mi a já mu vykala

Když se pak Magda Vášáryová s Milanem Lasicou znovu po letech potkala, také za sebou měla nepodařený vztah. Jejím prvním mužem byl herec Dušan Jamrich. Její svazek přitom až nápadně připomínal Lasicovo první manželství. Také Vášáryová strávila s Jamrichem sedm let a do vdávání se jí dvakrát nechtělo. „Byla to moje první láska, a ta ne vždycky dobře dopadne. Dušan Jamrich byl krásný muž, velmi dobře vychovaný, pocházel z velké rodiny a měl skvělou maminku. Možná bych si ho ani nevzala, kdybych neměla tak moc ráda jeho mámu. Rozešli jsme se v dobrém,“ přiznala po letech Vášáryová pro slovenský web zivot.pluska.sk.

Známý humorista se vždycky smál, že na lásku svého života si musel opravdu počkat. „Magda je mladší sestra Milky. Když jsem ji poznal, bylo jí asi deset let. Takže jsem dvacet let čekal na další Vášáryovou, ale nebylo to plánované,“ popisoval Lasica. Magda Vášáryová, která kromě herectví působila také jako velvyslankyně Slovenska v Rakousku a později v Polsku, svému budoucímu muži dokonce dlouhou dobu vykala. „Znali jsme se odjakživa, ale nikdy jsem nepřemýšlela nad prvním pohledem a nějakým jiskřením. Byla jsem mladší a vždycky jsem ho pozdravila ‚Dobrý den, pane Lasico‘ a on na mě ‚Servus, Adiko‘! Takto to trvalo skoro do mých třiceti let. Vykala jsem mu a on mi tykal,“ uvedla herečka pro Nový čas.

Po rozvodu s prvním manželem Jamrichem Vášáryová často chodila za autorskou dvojicí Lasica Satinský do divadelní šatny. „Většinou se se mnou bavil jen Julo, protože on byl na rozdíl od Milana komunikativní,“ uvedla podle webu tn.nova.cz Vášáryová. Nakonec se ale sblížili a vzali během natáčení slavného filmu Postřižiny v roce 1980. „V té době už byla Magda v počátečním stadiu těhotenství, dohodli jsme se, že se budeme potkávat na půli cesty v Břeclavi. Když jsme se brali, měla už viditelné bříško,“ připomněl Lasica podle Expresu. Herečka porodila prvorozenou dceru Hanu a později ještě Žofii.

Všechny dny v rodině ale bohužel nebyly zalité sluncem. Vášáryová byla těhotná celkem třikrát, ale syn, jejich nejmladší dítě, se narodil předčasně a po několika dnech zemřel. Manželé se ale vždycky podporovali a bolestnou zkušenost nakonec dokázali překonat. Stáli při sobě až do osudné neděle, kdy Milan Lasica zemřel přímo na jevišti při závěrečném potlesku.