Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zemřel zpěvák Milan Černohouz: Vystupoval do posledního dechu

Milan Černohouz
Milan Černohouz
Zdroj: Profimedia

Milan Černohouz, zpěvák a podnikatel, který se po revoluci zapsal divákům do paměti jako nekorunovaný král televizních silvestrů, už není mezi námi. Poslední roky bojoval se zdravím, v pondělí ale bohužel nemoci podlehl...  

Milan Černohouz byl rodák z Kolína, v dětství působil ve známém libereckém dětském pěveckém sboru Severáček. V letech 1976-1982 vystudoval dálkově zpěv na brněnské konzervatoři.

Od roku 1987 působil v Praze, kde kromě swingu zpíval i jihočeské lidové písně s dechovou kapelou Veselka, se kterou natočil několik desítek kompaktních disků.

Největším úspěch Čenohouze nastal ale až v době, kdy si otevřel uměleckou vinárnu u Stréců, kde na točil celkem šest televizních silvestrovských pořadů. I když se následně tak trochu vytratil z pozornosti médií, stále se aktivně věnoval koncertům, a to je i přes vážný zdravotní stav!

Dělal radost seniorům i když mu nebylo dobře

Milan Černohouz měl poslední roky nemilé zdravotní potíže, dle slov jeho dcery vše začalo kvůli dvěma nehodám, které zpěvákovi velmi ublížily!

"Byly to pozůstatky jeho sportovní minulosti a hlavně dvou velkých bouraček. Poprvé opilý řidič autobusu vrazil do zdi a tatínek měl pak problémy s páteří. Podruhé havaroval na vyhlášeném nebezpečném místě na dálnici D1 u Humpolce cestou z koncertu," prozradila deníku Aha Bára Kinská.

Černohouz měl ze dvou nehod problémy s chůzí, to mu však nebránilo pravidelně vystupovat. Dvakrát do měsíce míval pořady ve vršovickém Senior Boxu, kde se na něj těšili jeho stálí fanoušci. Tentokrát ale hvězda nedorazila...

O Milana Černohouze se od roku 2017 staral jeho věrný přítel Břeťa Čaňo. Chodil mu nakupovat, uklízel a pomáhal, bohužel ho ale také objevil mrtvého v bytě, když přišel zpěváka zkontrolovat.

"Zemřel poklidně ve spánku. Ale už teď mi chybí. Říkali jsme si brácho," řekl výše zmíněnému webu zdrcený Čaňo. Velmi těžce snáší ztrátu svého otce Bára Kinská. "Byl to nejlepší táta a báječný dědeček mé dvanáctileté dcery!" 

Poslední rozloučení s Milanem Černohouzem se bude konat pátek 12. června ve 13 hodin ve velké síni strašnického krematoria v Praze. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky