Doktora Pusenského, kterému nejen kolegové, ale také televizní diváci přezdívali Pusáč, si fanoušci romantického nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě zamilovali. Charismatický doktor, který se otočí za nejednou sukní, jim zkrátka přirostl k srdci. 

Jeho životní láskou v seriálu měla nejdřív být Olga v podání Vendulky Křížkové, Pusáčovo srdce ale bylo nestálé a potřebovalo neustále dobývat. 

Prožil si tak například románek se sestřičkou Eliškou, kterou hrála Miluše Bittnerová. Nakonec zakotvil s doktorkou Barnovou alias Bárou Munzarovou, se kterou měl syna a druhého osvojil.

Stěhování do Bratislavy příběh ukončilo

Konec doktora Pusenského v seriálu nastal ve chvíli, kdy po svatbě s doktorkou Barnovou dostal pracovní nabídku v Bratislavě, kterou se rozhodl přijmout a s celou rodinou se tam přestěhovat. V tu chvíli stopa legendárního svůdníka z kamenické kliniky končí.

Když ze seriálu herec odešel, byli fanoušci zklamaní a dlouhé roky prosili tvůrce Ordinace, aby jim jejich oblíbeného hrdinu vrátili. Trvalo to přes dvanáct let, ale jejich sen se na podzim loňského roku vyplnil. 

V životě doktora Pusenského se toho hodně změnilo. Do Ordinace se vrátil jako zkušený profesor, který už leccos zažil. Zdá se také, že na sobě zapracoval a v některých ohledech se polepšil. O tom, co se za tu dobu odehrálo v jeho soukromí, ale TV Nova informuje zatím jen poměrně málo. 

Bojoval s vážnou nemocí

Co se týká života Milana Bahúla, který doktora Pusenského v Ordinaci ztvárnil, dvanáct let pauzy od Ordinace strávil mimo jiné bojem s blíže nespecifikovanými zdravotními problémy, kvůli kterým se dokonce musel znovu učit chodit. 

Dlouhou dobu se také příliš neobjevoval na veřejnosti, a tak byli všichni přesvědčení, jak moc se změnila jeho vizáž - ze svůdníka a lamače ženských srdcí se stal důstojně působící pán s prošedivělými vlasy. 

“Teď mám delší hereckou pauzu, jsem totiž po náročné operaci a právě intenzivně rehabilituji. Doslova se dostávám zpátky na nohy. To je teď základ mé práce každý den, herectví muselo jít na čas stranou. Ale už se chci pomalu vracet a mám radost, že první příležitostí je právě Ordinace v růžové zahradě,” uvedl v rozhovoru pro TN.cz krátce předtím, než do seriálu skutečně znovu nastoupil. 

Nevyhýbá se ani přírodní léčbě

Při své léčbě se spoléhal nejen na lékaře, ale také na alternativní medicínu, čímž se vůbec netají. “Nějaký vitamín či nějaký doplněk si nemám problém koupit ani já, ale abych do sebe házel léky na předpis, které jsou schopny otrávit organismus člověka do dvou měsíců, to ne,” sdělil pro Blesk Milan Bahúl.

Vrátit se po téměř třinácti letech do stejného seriálu je zážitek plný mnoha silných emocí. “Je to takové nahlédnutí do minulosti, ale pocit je to příjemný,” popsal své pocity představitel doktora Pusáče. 

Zvláštní je již jen to, že se poměrně proměnilo herecké obsazení seriálu. “Tady už se parta změnila úplně. Zůstal snad jen Petr Rychlý a Radim Fiala. Takže pro mě jsou to vesměs noví kolegové,” uvedl Milan Bahúl.

Související články