Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nešťastný konec Míly Myslíkové: O všechny peníze ji před smrtí obrala sekta

Míla Myslíková
Míla Myslíková
Zdroj: profimedia.cz

Energická herečka Míla Myslíková, která zabodovala především jako maminka Štěpána Šafránka ve filmech o Básnících, sama nikdy matkou nebyla. V pozdějším věku navíc propadla sektě, které nechala i všechny své úspory. Po její smrti se našlo jen pár gramofonových desek a knížek.

Bohumila Myslíková se narodila ještě před druhou světovou válkou, v roce 1933. Když její maminka zdědila půjčovnu krojů a divadelních kostýmů, kouzlu herectví propadla i sama Míla. Hrála si na princezny i čarodějnice, ale také mamince pomáhala s údržbou kostýmů i jejich žehlením.

Rodiče sice viděli, že podlehla kouzlu herectví, ale z jejího přihlášení na JAMU radost neměli. Míla však na škole excelovala a režiséři jí brzy začali nabízet filmové role. Byla z toho nadšená, protože ji film bavil mnohem více než divadelní prkna.

Míla byla žena oblých tvarů, což se mužům vždy líbilo, takže neměla o nápadníky nouzi. Vdala se ve třiadvaceti za kolegu z divadla, ale manželství nebylo šťastné. Zemánek pil, byl agresivní, a herečku prý dokonce fyzicky napadal. Míla se s ním rozvedla.

Po rozvodu měla ještě dva vztahy, žádného z mužů si ale už nikdy nevzala. Roku 1962 se na filmovém festivalu v Karlových Varech zamilovala do finského novináře, se kterým prožívala vztah na dálku. Ke sklonku života nakonec potkala svou osudovou lásku v podobě pana Václava, který jí připomínal milence Boženy Němcové, básníka Nebeského.

Myslíková také ráda psala knihy. Sice na nich nikdy moc nevydělala, ale psala stejně nejvíce pro radost. Za svůj život napsala několik knih pro děti, také dvě knihy o Finsku a jednu o betlémech.

Na sklonku života už Myslíková odmítala hrát a stáhla se do ústraní. Psala knížky, starala se o psa a byla spokojená sama.

Míla Myslíková Míla Myslíková Zdroj: profimedia.cz

Když se natáčel poslední díl Básníků, už na tom byla zdravotně špatně. Projevil se u ní parkinson, cukrovka a psychicky na tom také nebyla nejlépe. Podlehla sektě , což mělo za následek to, že jí věnovala všechny peníze, které měla. 

Sama byla skromná a nenáročná, nepotřebovala drahé dárky ani oblečení. Vše, co dostala nebo vydělala, putovalo členům sekty. Není tedy divu, že když roku 2005 zemřela, téměř nic po ní nezůstalo. V bytě se našlo jen pár gramofonových desek a knížek.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky