Výhoda účesu je především jeho praktičnost. Vlasy vyfoukáte rychleji než dlouhou hřívu. Zároveň si můžete pohrát i s jejich finálním stylingem. Rovné, nebo beach waves? Se správně střiženým mikádem zvládnete udělat vše.

Představivost nemá hranice

Odvážnější milovnice kratších vlasů volí k mikádu například i ofinu. Tento styl vypadá velmi elegantně. Ať už se jedná o vzdušnou, prostříhanou nebo zarovnanou ofinu. Zkrátka když zvolíte tento účes, nešlápnete rozhodně vedle. To stejné platí i u samotné délky. I tady si můžete vyhrát, jak je libo. Kratší verze po uši nebo šik mikádo až nad ramena. Při volbě správné délky záleží hlavně na tvaru vašeho obličeje. Je proto dobré nepodléhat příliš aktuálním trendům a raději se poradit se svým kadeřníkem.

Trend celebrit

Velké zastoupení má tento účes i u světových krásek. Mezi beauty ikony patří manželka zpěváka Justina Biebera Hailey Bieber. Ta si své vlasy udržuje v krátkém mikádu už několik let. I ona si se stylingem dovede perfektně pohrát. Jednou se ukáže v dokonale rovných vlasech, podruhé je má zase vlnité.

Doba zkracování postihla i herečku Milu Kunis, Mirandu Kerr nebo zpěvačku Taylor Swift. Nejvíce známou nositelkou mikáda, které mělo poněkud extravagantnější verzi, je zpěvačka a návrhářka Victorie Beckham. Ta nosila ikonickou podkovu. Jednalo se o účes, který měl v zadní části hlavy kratší sestřih a vpředu delší. Vlasy do podkovy nosila také zpěvačka Rihanna na začátku své kariéry.

Inspirujte se u českých krásek

Odvahu ostříhat své dlouhé vlasy dostaly i známé české krásky. Blond mikádo si vyzkoušela například Taťána Kuchařová nebo zpěvačka Leona Machálková. To herečka Barbora Bočková byla ještě o něco odvážnější. Svůj krátký sestřih obohatila zajímavou platinovou blond. Díky jedinečné barvě vlasů je zkrátka nepřehlédnutelná. To naopak narůst vlasy si nechala Monika Absolonová. Ta z klučičího střihu postupně přešla až k blond mikádu po uši. Oblíbená muzikálová zpěvačka v nových vlasech velmi prokoukla.