Mikádo platí za nadčasový a slušivý sestřih, který se snadno udržuje. Trendy účes si zamilovala nejedna celebrita. Blonďaté mikádo nosila například Taťána Kuchařová a Ester Geislerová. Už několik let si stejnou délku dokonalého účesu udržuje herečka Dana Batulková. Své dlouhé vlasy si zkrátila i nestárnoucí Leona Machálková.

Péče jako základ

Podzimní období dalo vlasům pořádně zabrat, proto je ideální čas na zkracování. Pro dokonalý účes platí hned několik pravidel. Záleží i na takových maličkostech jako je ručník, který na vlasy používáte. Ideálním pomocníkem pro vysušování vlasů je bavlněné tričko, nebo ručník z mikrovláken. Tyto materiály dodají vašim vlasů větší hebkost.

Pokud toužíte po dokonalém objemu, sáhněte po oblíbeném pomocníkovi, který má v domácnosti snad každá z nás. Nanesením suchého šampónu ke kořínkům docílíte dokonalého objemu jako po foukání vlasů v salónu.

Správný střih

Existuje hned několik stylů mikád. Základní dvojice se jmenuje Bob a Lob. Kratší verze má název Bob. Tento střih vlasů končí lehce pod bradou a má jednotnou délku kolem celé hlavy, včetně ofiny. Bob vypadá dobře ať na rovných vlasech, tak na zvlněných.

Delší verze mikáda se jmenuje Lob. Tento střih sahá až nad ramena. Lob vypadá dokonale stylingovaný do volných vln. Tyto vlny si můžete vytvořit pomocí velkých natáček. V případě, že máte ráda hladce vyfoukané vlasy, nezapomínejte na to, že délka Lobu ubírá na objemu. Vyhrajte si proto s tvorbou objemu pomocí stylingových prostředků.

Trendem mezi ofinami jsou hned dva střihy. V posledních měsících se čím dál více objevuje strohý a geometrický střih, tedy kratší ofinka. Tento střih ofiny vyžaduje pravidelnou a téměř každodenní úpravu. Dalším oblíbeným střihem ofiny je styl à la opona. Nedbalá ofina se kombinuje s pěšinkou uprostřed hlavy a vlasy sestřiženými kolem obličeje.

Zdroje: Vlasta, Prima Ženy

Související články