Dojemná slova Schumacherova syna Micka o nemocném otci

Michael Schumacher
Michael Schumacher
Zdroj: Šíp
Michael Schumacher

Od strašlivé nehody, která se stala v roce 2013, je automobilový závodník Michael Schumacher upoután na lůžko. Zda se jeho zdravotní stav alespoň lehce zlepšuje nikdo doopravdy netuší. Jeho rodina pro něj dělá všechno a syn Mick Schumacher po něm zjevně zdědil talent, díky kterému může udržet odkaz svého otce naživu.

Je zřejmé, že Mick Schumacher kráčí v otcových šlépějích. Předminulou sezónu ovládl sérii F3 a následně F2, čímž je jen kousek od opravdového vrcholu. V dubnu 2019 poprvé řídil monopost F1. To, že Schumacher mladší usedl do auta s černým koněm na žlutém pozadí v Bahrajnu, je více než symbolické.

Mick chce být jako jeho táta

Jeho otec tam v roce 2004 vyhrál místní historicky první podnik. Hrdý syn Mick chce být jako on. V současné době soutěží na mistrovství FIA Formule 2, kde se snaží prokázat svůj talent. Vzhledem k tomu, že je syn nejúspěšnějšího závodníka vůbec, mohl by cítit tlak. To on ale popírá.

„Ne, jsem prostě Mick a miluji tenhle sport. To je pro mě nejdůležitější,“ uvedl pro tisk a dal také najevo, jak moc pro něj otec znamená. „Cítím DNA mého táty v každém Ferrari,“ dodal Mick, který po svém otci mnoho zdědil, ale nespoléhá na to. „Myslím, že je podstatné udělat vlastní chyby,“ řekl Schumacherův syn.

I když se Mick snaží, jak může, stále je propírán více jeho otec než on. Jeho zdravotní stav je zřejmě pořád kritický. K nehodě došlo 29. prosince 2013, kdy pilot Formule 1 utrpěl vážná zranění při lyžování. Od té doby se o něj stará jeho rodina.

O zdravotním stavu Michaela Schumachera nikdo nic neví

Nejoddanější pečovatelkou je manželka Corinna. „Michael pro mě udělal všechno. Nikdy nezapomenu, komu mám děkovat. Mému manželovi,“ svěřila se Daily Mailu. Jak je ve skutečnosti Schumacherovi nikdo neví. Rodina je ohledně jeho zdraví na slovo skoupá a vypadá to, že už navždycky bude. Informace přinesl web express.co.uk.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky