Od doby, kdy se legendární závodník Michael Schumacher těžce zranil při lyžování v Alpách, se jeho rodina musí vypořádávat s nejrůznějšími těžkostmi. Nyní ale mají obrovský důvod k radosti. Syn závodníka Mick Schumacher ovládl formuli 2 a stal se jejím šampionem. O to i přesto, že v posledním závodě sezony v Sáchiru nebodoval.

„Je to úžasný pocit. Bylo to dramatické, ale nakonec všechno vyšlo. Díky všem,” nechal se podle webu Aktuálně.cz slyšet dojatý jedenadvacetiletý pilot krátce po svém vítězství. Jeho rodina z něj tak musí mít obrovskou radost, především pak jeho tatínek Michael Schumacher. Jak vnímá úspěchy svého syna?

Informace o zdravotním stavu Michaela Schumachera unikají na veřejnost jen útržkovitě, a to navíc jen od jeho přátel a známých. Rodina se do dnešního dne nevyjádřila. Před nedávnem svého kamaráda navštívil i prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt, který patří mezi hrstku vyvolených, jež mohou Schumachera navštěvovat. Jean Todt následně neunikl otázce novinářů, zda je Michael vůbec schopen vnímat úspěchy svého syna.

„Jistěže to vnímá. Je to pro Micka velká výzva a všichni věříme, že od příští sezony bude jméno Schumacher opět součástí nejprestižnějších závodů světa,” nechal se před několika týdny podle Blesku Todt slyšet.

Nové zprávy o zdravotním stavu závodníka sdílel i jeho blízký kamarád Felipe Massa. „Vím, jak na tom je. Mám informace. Důležité je to, že víme, že situace, ve které se momentálně nachází, není jednoduchá. Michael je v těžké fázi a musíme ho i jeho rodinu respektovat,” prozradil před několika týdny deníku Mirror.

K tragédii, při níž Michael Schumacher utrpěl téměř devastující poranění mozku, došlo 29. prosince 2013 ve francouzských Alpách. Život závodníkovi zachránila lyžařská helma. Od té doby nad jeho zdravím visí spousta otazníků.