Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Syn Schumachera vyhrál další titul. Otec dle přítele zareagoval na jeho úspěch

Mick Schumacher
Mick Schumacher
Zdroj: Profimedia

Rodina Michaela Schumachera má pořádný důvod k oslavě. Syn Mick Schumacher, který se rozhodl kráčet ve stopách svého otce, se totiž stal šampionem formule 2! Dosáhl tak na titul, který jeho táta nikdy neměl. 

Od doby, kdy se legendární závodník Michael Schumacher těžce zranil při lyžování v Alpách, se jeho rodina musí vypořádávat s nejrůznějšími těžkostmi. Nyní ale mají obrovský důvod k radosti. Syn závodníka Mick Schumacher ovládl formuli 2 a stal se jejím šampionem. O to i přesto, že v posledním závodě sezony v Sáchiru nebodoval.

„Je to úžasný pocit. Bylo to dramatické, ale nakonec všechno vyšlo. Díky všem,” nechal se podle webu Aktuálně.cz slyšet dojatý jedenadvacetiletý pilot krátce po svém vítězství. Jeho rodina z něj tak musí mít obrovskou radost, především pak jeho tatínek Michael Schumacher. Jak vnímá úspěchy svého syna?

Mick Schumacher Mick Schumacher Zdroj: profimedia.cz

Informace o zdravotním stavu Michaela Schumachera unikají na veřejnost jen útržkovitě, a to navíc jen od jeho přátel a známých. Rodina se do dnešního dne nevyjádřila. Před nedávnem svého kamaráda navštívil i prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt, který patří mezi hrstku vyvolených, jež mohou Schumachera navštěvovat. Jean Todt následně neunikl otázce novinářů, zda je Michael vůbec schopen vnímat úspěchy svého syna.

„Jistěže to vnímá. Je to pro Micka velká výzva a všichni věříme, že od příští sezony bude jméno Schumacher opět součástí nejprestižnějších závodů světa,” nechal se před několika týdny podle Blesku Todt slyšet.

Michael Schumacher Michael Schumacher Zdroj: Profimedia

Nové zprávy o zdravotním stavu závodníka sdílel i jeho blízký kamarád Felipe Massa. „Vím, jak na tom je. Mám informace. Důležité je to, že víme, že situace, ve které se momentálně nachází, není jednoduchá. Michael je v těžké fázi a musíme ho i jeho rodinu respektovat,” prozradil před několika týdny deníku Mirror. 

K tragédii, při níž Michael Schumacher utrpěl téměř devastující poranění mozku, došlo 29. prosince 2013 ve francouzských Alpách. Život závodníkovi zachránila lyžařská helma. Od té doby nad jeho zdravím visí spousta otazníků. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky