Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Micheline Presle: Před kamerou už 73 let

Zdroj:

Málokterá hvězda se může pochlubit tím, že ještě v 88 letech bude hrát samu sebe. Francouzská filmová ikona Micheline Presle ano. Na letošním karlovarském filmovém festivalu se objevila ve snímku Hitler v Hollywoodu.

S klidem přiznává, že je za zenitem slávy. Ovšem má se za čím ohlížet.

Narodila se v rodině pařížského burzovního makléře jako Micheline Nicole Julia Émilienne Chassagne. Vzdělání získala v přísné klášterní škole. Měla nejen herecký talent, ale i krásný, oduševnělý zjev.

Už jako uznávaná umělkyně natočila v Hollywoodu tři filmy. „Ale úspěch neměl ani jeden z nich,“ hodnotila lapidárně své americké období. Ovšem poznala zde herce a režiséra Williama Marshalla, jenž se stal jejím manželem a otcem dcery Tonie. „V pátém měsíci těhotenství jsem se vrátila do vlasti, Tonie se narodila už ve Francii,“ vyprávěla.

Dcera jí dělá radost, je známá herečka a režisérka. Objevila se po matčině boku i ve snímku Hitler v Hollywoodu. Scénář, jenž je humornou mystifikační hříčkou, Micheline Presle okamžitě zaujal.

„S režisérem Frédéricem Sojcherem jsme si ihned padli do oka. Přišel s myšlenkou, že bych ve filmu hrála samu sebe, ale přitom by to nebyl příběh mého života. A to se mi právě zalíbilo. Že budu hrát sebe, ale přitom to nebudu já. Že se objevím v situacích, které jsem nikdy neprožila,“ smála se hvězda.

Profese je její vášeň, sleduje veškeré dění kolem filmu a velmi ráda spolupracuje s mladými lidmi. „A taky věřím, že humor je koření života,“ prozradila tajemství své vitality impozantní dáma Micheline Presle.

Micheline Presle

  • Má za sebou téměř 180 rolí, v roce 2004 získala prestižního čestného Césara za celoživotní dílo.

  • Před časem jsme ji viděli po boku J. P. Belmonda ve filmu Muž a jeho pes.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Michaela Kuklová: Prostě šťastná

Michaela Kuklová: Prostě šťastná

O štěstí nerada mluví nahlas. Snad aby ho nezakřikla. Anebo proto, že na rodinné štěstí, které herečka Míša Kuklová prožívá, jsou všechna slova…

Akční letáky