Oblíbený český herec, moderátor, bavič a komik Michal Suchánek není v soukromí žádným bláznem. Vždy má vše perfektně promyšlené a to, co prezentuje divákům, musí být dokonalé. V Partičce prý platí za šéfa a největšího prudiče.

Také se velmi zajímá o politiku a netají se tím, že ze srdce nenávidí komunisty. Svůj odpor k systému sdílí i se svým synem Jáchymem, se kterým chodí na demonstrace.

"Dejchla na mě pospolitost. Nečekal jsem, že jednou tohle budu muset řešit ještě se svými dětmi. A už vůbec, že ještě někdy takhle ještě někam půjdu," popsal pro eXtra.cz pocity, jaké měl po demonstraci proti vládě, která se na pražské Letné konala v roce 2019.

Komedie Sněženky a machři z něj udělala hvězdu první velikosti

Jinak je ale Suchánek příjemný a fajn chlapík, který oplývá smyslem pro humor už od dětství a občas svými hláškami umí odzbrojit i celý filmový štáb. To se například stalo roku 1982, kdy pod taktovkou Karla Smyczka natáčel zimní komedii Sněženky a machři.

Tenkrát mu bylo pouhých sedmnáct let, kdy vypustil na place hlášku směrem ke svému kolegovi Antonínovi Duchoslavovi "ty máš ale péro, Viky"! Tato legendární věta, která zlidověla a běžně se používá v soukromých konverzacích, přitom ve filmu vůbec být neměla. Šlo o improvizaci a pubertálnímu Suchošovi tenkrát z pusy prostě vylétla. Nikdo nečekal, že ji za pár let bude znát celá republika.

V kombinaci s Richardem Genzerem je nepřekonatelný

Už tenkrát bylo víc než jasné, že Suchánek bude komik tělem i duší. Když pak se svým kamarádem Richardem Genzerem rozjel show Mr.GS, neměl v naší kotlině konkurenci. Následovala Partička, která baví diváky už dlouhá léta a Michal se v ní naprosto našel.

I v soukromí se komikovi daří. Se svou manželkou Renatou má dvě dnes již dospělé děti, dceru Bereniku a syna Jáchyma. Ten se věnuje hokeji, který dokonce hraje v zámoří. Dcera Berenika se od malička věnuje stepu, ve kterém se stala dvakrát mistryní světa. Také zpívá v muzikálech a snaží se i o vlastní tvorbu, tudíž o ní nejspíš ještě uslyšíme.

Související články