Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Michal Penk: Co dnes dělá a jak žije drogami zdevastovaná hvězda osmdesátých let

Michal Penk
Michal Penk
Zdroj: profimedia
Michal Penk

Michal Penk byl hvězdou osmdesátých let. Talentovaný muzikant měl našlápnuto na velikou kariéru, jenže nezvládl ruch, který kolem jeho osoby vznikl a díky drogám se dostal na úplné dno. Nyní se chce vrátit na pódia! Roky mimo hudební svět ale udělaly své. Jak dnes žije a co plánuje?

Michala Penka ze své cesty uhnul špatným směrem, přesto se najde mnoho fanoušků, kteří si jeho kariéru vybavují. Penk byl zakladatele legendární skupiny Lucie, po dvou letech ale kapelu opustil. Rychlá sláva stoupla zpěvákovi do hlavy. V době svého působení v Lucii chodil s Ivetou Bartošovou, pro kterou také napsal několik písní. Pocit moci a úspěchu bohužel Michal přestal zvládat.

Penk od svých problémů začal utíkat s pomocí drog. Začal pít, kouřit marihuanu a šňupat pervitin. Pod vlivem drog napsal celé CD pro Terezu Pergnerovou Rachot, které vyšlo v roce 1995. Postupem času ale utíkal ze světa showbyznysu pryč, až se na něj téměř úplně zapomnělo...

Michal měl nakročeno ke hvězdám, propadl ale drogám

Michal své závislosti rychle propadl a od muziky postupně odešel. Kromě kariéry se mu rozpadl i rodinný život, opustila ho partnerka, se kterou má syna. Většinu času trávil se závislými kamarády a na všechno kašlal. Michalův syn se otcově závislosti dozvěděl v pouhých osmi letech, řekla mu o tom jeho matka Ivana. "Nechtěla aby dopadl jako já," tvrdí Penk. Na pervitinu byl pak závislý několik let, než se dostavil vážný stihomam!

"Rodiče mě donutili jít na léčení, nevěděl jsem ani co dělám. Měl jsem pocity, že mě někdo sleduje, viděl jsem démony. Byl jsem několikrát v blázinci. Cestou jsem celou dobu odříkával Otčenáš, bylo to jako v nějakém filmu," vzpomíná zpěvák. Pokusů se léčit absolvoval Michal několik, pokaždé se ale k droze vracel, jeho závislost nad ním vyhrávala. A tak se dostal do dalších problémů...

Z hvězdy se stala přes noc troska

Penk se se svou závislostí pral, nebyl však příliš úspěšný a znovu a znovu propadal drogám. S odstupem času si uvědomuje, že díky tomu přišel o všechno! "Když člověk fetuje, nevidí o co přichází. Hýřil jsem za naprosto nesmyslné věci," uvědomuje si po letech své chování.

V roce 2015 bylo po Michalovi vyhlášeno celostátní pátrání! Zapletl se totiž do případu gangu obchodujícím s drogami a křivě svědčil, kauza se táhla několik let. Obvinění bylo nakonec staženo, zpěvák ale musel zaplatit tučnou pokutu.

Pravidelným konzumentem drog byl prý naposledy v roce 2009, od té doby ale několikrát došlo k relapsu! Kouření marihuany se ale nevzdal, prý si občas rád dá a nestydí se za to. Chuť do života mu ale paradoxně vrátila až jeho bývalá kapela Lucie!

Žije sám, bez ženy, závislost si vybrala svou daň

Před třemi lety se Penkovi ozvali jeho bývalí spoluhráči z kapely s nabídkou na turné! Michal nabídku hned přijal a tvrdí, že to byl zlomový bod. "Uvědomil jsem si, že se musím vrátit zpět na pódia!"

Aktuálně pracuje na nové desce, která by měla brzy vyjít, a chystá veliký comeback! Jak ale veřejnost příjme jeho nové "já" se ukáže až album bude na světě. Michal svůj život chce vzít opět do svých rukou a i přes letitou pauzu se nevzdává! Skalní fanoušci mu v jeho boji drží palce a na novou hudbu se těší. Penk teď žije sám a velice skromně z tantiému za skladby, které napsal v době své největší slávy.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky