První velkou láskou Michala Nesvadby byla jeho kolegyně, herečka Světlana Nálepková, se kterou vystupoval v triu, do kterého patřil ještě komik Václav Upír Krejčí. V souboru Mimtrio působili poté, co dostudovali a klapalo jim to nejen na jevišti, ale také v soukromí. 

Poté, co se v roce 1985 vzali, se jim narodila dcera Josefína. Rodinné štěstí ale po čtyřech letech skončilo. Jejich lásku ukončila nevěra Světlany Nálepkové, o které se nebohý herec dověděl těsně před vystoupením. Tehdy si doslova sáhl na dno a stálo ho značné přemáhání, aby dotyčné představení dokázal odehrát, jak se svěřil v Refresheru.

Ženám se poté dlouhé roky vyhýbal, protože rozpad rodiny nesl opravdu těžce. “Po rozvodu jsem velmi těžce nesl rozloučení s mojí tehdy dvouletou dcerou Josefínou. Snažil jsem se, abych s ní byl každý den, alespoň ji na chvilku viděl. Vodil jsem ji do školky, ze školky, do školy... Po rozvodu jsem žádný nový vztah nehledal,” prozradil Michal Nesvadba po letech v rozhovoru pro deník Aha!. 

Na druhou svatbu si počkal osmnáct let

Podruhé se oženil až po dlouhých osmnácti letech od rozvodu v době, kdy jeho milovaná dcera byla již dospělá mladá žena. Svou druhou choť, tanečnici Andreu, potkal jak jinak, než při práci. 

“V obecenstvu jsem viděl krásnou maminku. Seděla ve vyprodaném sále někde uprostřed, ale já ji ztratil z dohledu, jakmile skončilo představení. Po půl roce, ve stejném sálu, jsem ji viděl podruhé. Seděla ve druhé řadě se svojí čtyřletou dcerou. Vzal jsem ji na jeviště, protože to tak na svých představeních dělám,” vysvětlil Michal z Kouzelné školky v talk show 7 pádů Honzy Dědka. 

Dnes je spokojeným otcem i dědečkem

Právě tam také jeho budoucí žena získala roztomilou přezdívku Baťůžek, kterou ji herec oslovuje dodnes. “Splnila na jevišti nějaký úkol, já jí udělal ze samolepicí pásky baťůžek na záda a odpoledne jsme si už dali spolu kafe v jedné z brněnských kavárniček,” vysvětlil, proč Andreu oslovuje právě takhle. 

Manželčinu dcerku Anetu přijal za svou a vychovával ji spolu se svou láskou. I přes to, že již nepatřil mezi nejmladší otce, velmi toužil ještě po synovi. Tento sen se mu nakonec v roce 2005 splnil. V dobu, kdy se malý Marek narodil, mu bylo již 51 let. 

Ve druhém manželství je šťastný již přes dvacet let. Kromě toho se po letech urovnaly také vztahy s jeho bývalou ženou Světlanou Nálepkovou, se kterou nyní sdílí dvě milovaná vnoučata. “Moc často se nevídáme, ale víme o sobě. Já jsem totiž dědeček a ona babička dvou roztomilých vnuků, takže se nám cesty stále kříží, ale příjemně,” svěřil se herec spokojeně.

Související články