Po maturitě se Michal Dlouhý vydal na divadelní konzervatoř. Následujících deset let hrál tam, kam ho vítr zavál. Poté zakotvil v pražském Činoherním klubu, který vystřídalo angažmá ve Švandově divadle. 

V současné době opět hraje na mnoha scénách včetně Národního divadla. Mimo to je ale úspěšný také na poli filmového herectví. Zahrál si v oblíbeném seriálu Život na zámku, ale také v počinech jako Přítelkyně z domu smutku, Černí baroni nebo Sametoví vrazi. 

Své taneční dovednosti předvedl v show StarDance, kde se na parketu ukázal s tanečnicí Michaelou Gatěkovou.

Randil se slavnými ženami

Jako pohledný modrooký blonďák se pochopitelně nevyhl velkému zájmu žen, a to jak z řad fanynek, tak kolegyň z branže. V devadesátých letech sedm let tvořil pár s herečkou Sabinou Laurinovou. 

Jeho další partnerkou se stala zpěvačka Lucie Vondráčková, ovšem příliš jim to neklapalo. Zatímco Michal Dlouhý již toužil po rodině, jeho někdejší přítelkyně, která je o dvanáct let mladší, byla na vrcholu kariéry a soustředila se především na práci. Právě z toho důvodu jim také láska nevydržela. 

V roce 2003 se ale Michal Dlouhý seznámil se svou současnou manželkou Zuzanou. Než se mu ji konečně podařilo dovést k oltáři, stálo ho to hodně práce a přemlouvání. Jeho vysněná žena totiž kývla až na třetí žádost o ruku. 

Svou manželku potkal na tenisu

Poprvé svou vyvolenou známý herec spatřil na tenisu a z jeho strany to byla láska na první pohled. “Bylo to roztomilý. Když jsem přišel na první mistrák do Rudné, tak tam stála vystajlovaná holčička v tenisovém oblečení, podívala se na mě a řekla: Tohle s námi bude hrát tenis?! Tak jsem si řekl: To je žena mého srdce! Tu musím získat,” prozradil v rozhovoru pro Český rozhlas.

Pár je spolu dodnes a podle všeho jim to stále klape. Společně také vychovávají dvě dcery, Annu a Karolínu. 

I přes to, že jsou spolu spokojení, pochopitelně se i v jejich manželství čas od času objeví nějaká ta chybička. Naštěstí ji ale vždy dokázali vyřešit rozumně.

“Oba máme svoje mouchy a víme, že s nimi nic neuděláme. Už jsme se přes ně dokázali přenést. Když se smíříte s chybami partnera, můžete řešit jen banální problémy, které vás vlastně nijak zvlášť nezatěžují. Vystihla to moje žena, která si ve chvíli, kdy prožívala nějaký problém, napsala na papír plusy a minusy vztahu. Když převažovaly plusy, tak se nad některé věci povznesla,” popsal Michal Dlouhý pro web Aha!. 

Dvojice si dopřává pravidelná rande

“Upřímně, není špatné na problémy poukázat a zjistit, jak z toho ven, a udělat to tak, aby byli spokojení oba. Je to o komunikaci, a na to jsou skvělé právě naše společné středy. Vztahu prospívá, když si jeden den v týdnu sednete a řeknete, co ano a co ne,” prozradil umělec, že si se svou chotí dopřávají pravidelné společné chvíle. 

Při těch dovede být Michal Dlouhý pořádně romantický. “Ale je to jako s chválením, nesmí se to dělat moc často,” dodal se smíchem.

Související články