K šílené situaci, která šokovala celé Česko, došlo v pondělí večer na křtu nové desky populárního zpěváka a hudebního skladatele Michala Davida. Vše přitom začalo úplně nevinně. Během slavnostního večera si někdejší člen hudebního dua  Těžkej Pokondr zazpíval s hvězdou večera na pódiu, následně ovšem způsobil pořádnou ostudu, která má nyní mrazivou dohru. 

Nejprve se totiž přímo na pódiu začal velmi nelichotivě vyjadřovat směrem k Michalu Davidovi a neměl se k odchodu. Poté, co se jej konečně od mikrofonu podařilo dostat, měla mu manželka známého baviče Marcela v zákulisí sdělit, že svůj proslov, kulantně řečeno, pořádně pokazil. 

Ochranka ho vyvedla na ulici

Roman Ondráček následně neudržel emoce na uzdě a dokonce se měl napřahovat pěstí na Davidovu manželku. Následně vše vzalo poměrně rychlý spád. Dva muži, kteří byli incidentu přítomni, jej následně zpacifikovali a za pomoci ochranky jej vyvedli z Obecního domu, kde se nepovedený křest konal. 

Podle svědků, kteří byli celé události přítomni, měl Ondráček během večera požít nezanedbatelné množství alkoholu, které mu patrně dodalo na kuráži a zároveň způsobilo, že ztratil veškeré zábrany. Podle jeho manželky Niny byl však problém ve skutečnosti v tom, že by známý moderátor “přebral”, ale v něčem mnohem závažnějším. “Manžel trpí závažným duševním onemocněním, které aktuálně řešíme… Jeho chování se včera vymklo kontrole, což při jeho onemocnění není bohužel nic neobvyklého. Také není jediný, kdo v jeho branži podobným onemocněním trpěl či trpí,” sdělila Nina Ondráčková deníku Blesk. 

Jeho agresivní chování se patrně nepodařilo dostat pod kontrolu ani poté, co byl z akce vyveden. Podle českých bulvárních médií byl totiž následně hospitalizován ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, kde se má nyní léčit na psychiatrii. To posléze Blesku potvrdila také jeho choť Nina. “Roman se už odborně léčí, nepotvrdím kde, potřebuje klid,” uvedla nejprve v SMS zprávě jeho žena. Posléze nicméně vyšlo najevo, že hudebník již podepsal revers a následně nastoupil do jiného zdravotnického zařízení, které lépe vyhovuje jeho potřebám.

“Jeho prezentace na mém křtu se může pro mnohé z nás zdát jako neomluvitelná. Avšak na jednu stranu mám pochopení a soucítím s jeho momentální složitou situací, protože jsem se dnes dozvěděl, že je Roman duševně nemocný. Věřím, že jeho nepřiměřené chování a lživé výroky poskytnuté médiím jsou pouze odrazem jeho současného stavu a přeji mu brzké uzdravení,” uvedl Michal David na svém facebookovém profilu jako reakci na nešťastnou událost. 

Některá média kromě toho dávají Ondráčkovo chování do souvislosti s tragédií, která se nedávno odehrála v jeho rodině. “Můj brácha, chudák, v dubnu spáchal sebevraždu. Bylo mu pětašedesát a skočil z desátého patra,” sdělil redaktorům z webu Extra.cz poté, co byl vyveden z Obecního domu jako vysvětlení pro své nestabilní emoce.

Redakce Kafe.cz se pokusila Michala Davida kontaktovat s prosbou o vyjádření, nicméně do vydání článku hudebník neodpověděl.

Průšvihy na každém kroku

Ve čtvrtek dopoledne došlo k dalšímu posunu v celé kauze, která zcela zaplavila český internet. Roman Ondráček totiž nejprve novinářům přiznal, že trpí bipolární poruchou a následně uvedl, že celou záležitost s Michalem Davidem již osobně řešit nemíní a předává ji svému advokátovi. Jmenoval konkrétně vyhlášeného pražského právníka Tomáše Sokola, který podle jeho tvrzení nyní jeho incident řeší.

K řešení toho bude Roman Ondráček mít patrně více - vyšlo totiž najevo, že v sobotu vyvolal jinou rvačku. K té došlo na narozeninové oslavy DJe Daniela Genesise. Tomu se měl hudebník vnutit na večírek a následně mu vyčítat, že vystoupil bez nároku na honorář, přestože po něm nikdo nic takového nežádal. „Sprostě nadával na celý podnik, že mu tam někdo něco připravil špatně. Pak za mnou přišel kolega dýdžej, že mu dal Ondráček pěstí. Tak jsem za ním šel, nechtělo se mi tomu věřit. A on mu napálil další přímo přede mnou. Tak dostal do držky. Nakonec ho vyhodila ochranka,“ sdělil Genesis serveru Extra.cz.

Ráno místo morální kocoviny následovala nepříjemná textová zpráva, ve které vyčítal DJovi všechny možné i nemožné domnělé křivdy. "Nakonec po nás chtěl do úterý do dvanácti hodin 180 tisíc korun, jinak že mě udá na policii za to, že jsem měl v podniku mlátit nějakou ženskou. Nic takového se samozřejmě nikdy nestalo. Pak si ale člověk přečte, že on sám napadá ženské," kroutí hlavou Daniel Genesis.

Související články