Jeho písničky zná každý. Nonstop, Pár přátel stačí mít a Céčka umí lidi nazpaměť. Paradoxem je, že právě hit Nonstop neměl nikdy spatřit světlo světa.

„Nonstop má hezký příběh. Je to píseň, kterou jsem neměl vůbec nazpívat. Přišel za mnou Zdeněk Barták, který je autorem té písně. Řekl, že režisér Jaroslav Soukup tvrdí, že je potřeba tam napsat něco na závěr. Se Zdeňkem jsme to pak natočili tajně,“ svěřil se Michal David Luboši Xaveru Veselému v Českém rozhlase.

Král popu

„Když byl film venku a my byli pozvaní na premiéru, tak to končilo Nonstopem,“ rozpovídal se o Discopříběhu, Nikdo nečekal, že se z toho stane legendární pecka, kterou budou vyžadovat na diskotékách lidé napříč generacemi.

Vysvětluje, že hit nejde napsat na povel. „To se stává, někdy si ale člověk myslí, že to bude ta pecka největší, ale ona je to potom jenom řadovka. Naopak u psaní písničky Dlouhá noc, kterou zpívá Helena Vondráčková, mě vůbec nenapadlo, že se z ní stane hit. Říkal jsem si, no je to písnička pro Helenu na album. A nakonec se z ní stal dokonce megahit, dostala několik cen a já jsem jí měl hotovou za dvacet pět minut. To člověk prostě nepochopí,“ pokračoval David.

Ten by měl mít letos rovnou dva narozeninové koncerty v O2 areně. „Zatím jsou plánované termíny 29. a 30. září, ale jestli opravdu budou, to zatím úplně přesně také nevíme. Všechny plány se změnily,“ podotýká.

Do hudební tvorby si prý nikým kecat nenechá. Až na jednu osobu. „Styl. To si řeším já. Řeším to s manželkou Marcelou, ta je absolutní lajk. Když se jí to nelíbí, tak se to nebude líbit nikomu,“ svěřuje se.

Na pódiu je jako doma

V rozhovoru se dotýká také Itálie, kterou miluje. „Od mých osmi mám k Itálii vztah. Přijel jsem tam s mámou. Dva roky jsme tam měli angažmá po divadlech po celé Itálii. Hlavně ten první rok. Druhý mě máma dala do internátní školy, abych se něco naučil. Od pondělí do pátku jsem chodil do školy a na víkendy si mě brala máma,“ vzpomínal na dětství.

„Vychovávaly nás tam jeptišky. Byli tam jen kluci. Tam jsem se vzhlédl ve varhanech a matka představená mě začala učit hrát. Po roce už jsem doprovázel mše. Pak jsem se už začal věnovat pianu a jazzu,“ dodává David, který nás bude jistě obšťastňovat ještě dlouho.