Jméno Michal Citavý bude navždy spojeno s nejsledovanějším dětským televizním pořadem Večerníček. Hlas Večerníčku propůjčil coby šestileté dítě a jeho čtyři slova „dobrý večer, dobrou noc“ uspávají děti od roku 1965. Legendární znělku, která s jistotou vždy přivolá malé děti k večerní pohádce, natočil v srpnu 1964 režisér, výtvarník a animátor Václav Bedřich. Večerníček však „promluvil“ až na konci léta roku 1965.

Zakládajícím tvůrcem a prvním dramaturgem Večerníčku byl spisovatel a výtvarník Milan Nápravník. Symbol pořadu – kresleného chlapce v papírové čepici – vytvořil významný představitel českého výtvarného umění Radek Pilař. Tvůrcem hudby byl český hudební skladatel, dramaturg, režisér, dirigent, a klavírista Ladislav Simon.

Michal Citavý se narodil 23. března 1958 a jako dítě se v Československé televizi zdržoval poměrně často. Jeho maminka totiž pracovala v televizi jako dispečerka v Redakci pro děti a mládež. V její kanceláři potkával režiséry i kameramany. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se na televizní obrazovce Michal ocitne také. A netrvalo to dlouho… Znělka vznikala o letních prázdninách, mnoho dětí v Praze k dispozici zrovna nebylo, tak z filmové kartotéky vybrali Michala. Žádné dětské letní dobrodružství to však nebylo. Michal musel trávit spoustu času zavřený ve studiu a pořád dokola opakovat „dobrý večer, dobrou noc“. Postavičku Večerníčka mu k tomu vůbec nepouštěli, tak ani nevěděl, komu svůj hlas propůjčuje. Za namluvení Večerníčku dostal Michal honorář ve výši tehdejších 60 korun československých.

Na svůj dabingový dětský počin brzy zapomněl a svůj hlas z Večerníčku mnohdy ani neregistroval. Do hledáčku médií se dostal až ve čtvrtém ročníků na gymnáziu, kdy byl přizván režisérem Adamcem jako host do zábavného pořadu. Na pódium měl přijet jako Večerníček na jednokolečku. Účinkování v pořadu mu přineslo popularitu, o kterou však jako adolescent moc nestál. Brzy se mezi spolužáky na gymnáziu provalilo, komu že to hlas Večerníčka patří.

Na popularitu, která vždy kulminuje s výročím Večerníčku, si už za ta léta zvykl. Potom zase zájem médií na několik let opadne. Michal se nevydal na uměleckou dráhu, zvolil si studium oboru Biokybernetika na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze. Dnes je úspěšným podnikatelem v odvětví účetních a ekonomických softwarů a komunikačních technologií. Kromě toho je spolumajitelem cestovní agentury, která se specializuje na cesty za dobrodružstvím do zemí jako Kambodža, Thajsko, Vietnam. Kromě toho má také cestovní kancelář, která se výhradně zaměřuje na nudistické a naturistické pobyty.

Michal Citavý má čtyři děti – Kateřinu, Kláru, Matouše a Karolínu. Svým dětským hlasem, který propůjčil Večerníčku, uspával nejen je, ale teď i svá vnoučata.