Seriál Pojišťovna štěstí odstartoval vaši úspěšnou kariéru, jak se vyrovnáváte s popularitou nyní, kdy jste téměř denně na očích milionům diváků? Zaznamenala jste vyšší zájem lidí třeba na ulici, nebo v obchodě, kde nakupujete?

Popularitu jsem začala vnímat po natáčení Pojišťovny a myslím, že se to nijak zvlášť nezměnilo.

Překvapilo vás, že vám TV Nova nabídla moderování nejsledovanějších televizních zpráv v ČR?

Samozřejmě, že překvapilo. A taky potěšilo. Byla to krásná pracovní nabídka, kterou jsem ráda přijala.

Jak se vám ta práce líbí, máte trému, už jste si zvykla? Jak se cítíte vedle zkušeného Raye Korantenga?

Jsem teprve na začátku a na nové prostředí si zatím zvykám. I když je tato práce náročná, přesto se mi líbí a baví mě. Mám vedle sebe úžasného kolegu Raye, který je mou velkou oporou a vím, že se na něj můžu kdykoli spolehnout.

Absolvovala jste nějakou moderátorskou průpravu? Na obrazovce působíte velmi dobře a váš projev si diváci pochvalují…

Díky za kompliment (usmívá se)… Ano, po maturitě jsem začala studovat Metropolitní Univerzitu a souběžně navštěvovala i moderátorskou školu, která mě pro tuto práci dobře připravovala. Bylo to sice těžké, ale vyplatilo se…

Co říká vašemu novému moderátorskému postu váš přítel, fotbalový reprezentant Tomáš Ujfaluši?

Když jsme ještě nevěděli, co od toho čekat, měli jsme strach oba. Přesto mě nezrazoval, fandil mi. Prožíval to celé se mnou a celou dobu mě hodně podporoval. Když jsem mu volala, že jsem tuto práci dostala, měl obrovskou radost. Věříme, že teď na sebe budeme mít více času.

Opravdu? Vždyť zároveň studujete diplomacii na Metropolitní Univerzitě v Praze a jazyky v Rakousku!

Budu si teď muset co nejrychleji najít systém, abych všechno zvládla. Studium je ale u mě stále na prvním místě.

Hmmm, a co tomu říká Tomáš?

(směje se) Tak dobře, hned po Tomášovi… A jak to jen jde, tak za Tomášem zaletím. Naštěstí existují počítače, internet a webkamery, takže se vlastně vidíme a slyšíme každý den!

Jak jste se vlastně s Tomášem seznámili?

Ve Florencii, kde jsem fotila reklamní kampaň pro jednu firmu, jejíž předchozí tváří byl právě Tomáš. No a byl při focení a…

…přeskočila jiskra?

Tak nějak to bylo! (usmívá se) Tomáše jsem prostě potkala v pravou chvíli a byl mi velkou oporou, když jsem prožívala rozchod se svým bývalým přítelem. To nás hodně sblížilo. A to že je známý fotbalista, jsem tehdy, při našem prvním setkání vůbec nevěděla. Protože jsem se o fotbal nezajímala.

A Tomáš věděl, že jste hvězda Pojišťovny štěstí?

Ne, Tomáš mě také neznal, na Pojišťovnu se nedíval."

Říkala jste, jak vás ta práce baví, nemrzí vás trochu, že to je vlastně jen záskok?

Tato pozice mi jako záskok byla nabídnuta a jsem za ni moc ráda. Co bude dál, se uvidí…

Kdo je Míša Ochotská?
Narodila se 19. 12. 1984, pochází z Bruntálu. Od malička dělala gymnastiku, hrála tenis a závodně tancovala. V Bruntále nastoupila do prváku na obchodní akademii a ve třeťáku přestoupila do Prahy, kde žije již šestým rokem. Při studiích na střední škole absolvovala půlroční moderátorskou školu a profesorka, která ji měla na starosti, ji přihlásila do castingu na Pojišťovnu štěstí. Jako jedna z mála nahereček v konkurenci 2000 adeptek z FAMU, DAMU a konzervatoře měla štěstí a uspěla. Od té doby hraje v seriálu Edinu, což jí přineslo slávu. A samozřejmě i různé moderátorské a herecké nabídky. Zároveň studuje diplomacii na Univerzitě mezinárodních vztahů.

Myslíte si, že jste, jak se říká, »dítě štěstěny«, nebo máte spíš dojem, že si musíte všechno, po čem toužíte, tvrdě vybojovat?

Za vším je bohužel velká dřina a práce…

Ale nejen prací živ je člověk, jak jste prožila Vánoce a Silvestra, dala jste si nějaké novoroční předsevzetí? Co byste si v roce 2009 nejvíce přála, aby se vám splnilo?

Vánoce jsem strávila s přítelem a rodiči na Moravě. Po dlouhé době jsem je prožila opět doma. Dřív jsme totiž pravidelně jezdili do Rakouska, kde máme rodinu. Letos jsem si ale užila ty pravé české Vánoce s českými pohádkami, cukrovím, kaprem…

A Silvestra? Tuším, že jste chtěli slavit ve Španělsku, kde Tomáš hraje.

Ano, Silvestra jsme sice s přítelem plánovali slavit ve Španělsku, ale kvůli mému vysílání jsme ho oslavili v Praze. Předsevzetí si žádné nedávám, ale přála bych si, abychom já a moje rodina byli hlavně zdraví.

Když teď prožíváte velkou lásku, přemýšlíte někdy o tom, že se jednou vdáte a budete mít děti?

Jednou určitě ano. Chci mít velkou rodinu… Ale teď je to ještě hodně vzdálená budoucnost.

Na závěr ještě jednu radu našim čtenářkám. Jak si udržujete tak krásnou štíhlou postavu, cvičíte?

Pravidelně navštěvuji Wellness active pro, kde si nejen dobře zacvičím, ale také příjemně odpočinu. Jednou týdně si taky dopřávám thajskou masáž ve Studiu Zen.