Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Michaela Maurerová: Návrat do Ulice neplánuji, třetí dítě možná

Zdroj:

Když jsme si s Michaelou Maurerovou (30) povídaly před dvěma lety, právě odešla ze seriálu Ulice, protože toužila po dítěti. Narodila se jí dvojčata Josífek a Magdalenka.

Jak si dnešek užíváte?

Od půl páté jsem vzhůru, děti se vyspaly. Když jsem vařila oběd, nakřáchla jsem si hlavu cestou pro brambory do spíže, takže jsem pěkně oteklá jela točit 13. komnatu a pak přes tři kolony na tento rozhovor a focení. A to jsou teprve dvě odpoledne!

Dokážete si svůj „volný“ čtvrtek opravdu pravidelně obhájit?

Ano, i když většinou ho mám nabitý spoustou povinností. Šest dní v týdnu mám podřízených péči o děti. I nákup s nimi je dobrodružství, nechci je zbytečně nikam tahat. Protože bydlíme dál od Prahy, snažím se co nejvíc věcí zařídit právě ve „volný“ čtvrtek.

Jak jste si naplánovali prvními „nemiminkovské“ prázdniny?

S miminky to bylo v lecčem jednodušší – než začala běhat, rvát se a cítit vlastní prostor. Vyžadují pozornost, nechtějí sedět v kočáru a v mžiku utečou. Počítáme s tím. Tradici začátku prázdnin na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech jsme nepřerušili ani s dětmi.

Pak bychom rádi vyzkoušeli některé ze sítě kinderhotelů v Rakousku, Německu nebo Itálii. A koncem srpna se vypravíme s několika matkami na Čapkův statek v Hořičkách. Bude to legrace, všechny děti jsou plus minus stejně staré.

Přes den se doufám unaví navzájem a až je uspíme, budeme je u vína pomlouvat a rozebírat výchovné metody a pokroky.

Co vás děti naučily?

Hlavně trpělivosti a poznávám skrz ně sebe; svoje limity, čeho je člověk schopnej. Rezignuju na věci, na kterých jsem dřív bazírovala, víc rozeznávám podstatné od nepodstatného. Taky mě učí pokoře.

Přišly na svět s genetickou výbavou, která je daná, a i kdybych se stavěla na hlavu, nemůžu ji změnit. Naučily mě lásce, o které jsem dřív nevěděla. Tu jsem si ale vypěstovala, nebylo to tak, že bych ji cítila hned po porodu.

Budoucím maminkám se vsugerovává, že mateřský pud se nastartuje automaticky a okamžitě. Je to nebezpečný klam, protože ony pak mají dojem, že jsou špatné, když hned necítí lásku jen zodpovědnost.

Nemíníte po kolotoči s dvojčaty zkusit, jaké to je mít jen jedno miminko?

Rozhodně se toho nezříkám.

Michaela Maurerová

  • Divadlo začala hrát amatérsky na gymnáziu, jejími spolužáky byli budoucí členové dnes renomované skupiny SKUTR Lukáš Trpišovský a Rosťa Novák.

  • Hrála v několika televizních filmech (např. mimořádně podařené pohádce Elixír a Halíbela).

  • Největší popularitu jí přinesla role kadeřnice Digi v seriálu TV Nova Ulice.

  • Se sdružením Múzy dětem začala jezdit do dětských domovů. Všimla si, že děti jsou šikovné, tak založila sdružení Korálky dětem.

  • S podnikatelem Milanem Kožíškem vychovává dvojčata Josefa a Magdalenu (20 měsíců).

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Poslední slova před smrtí

Poslední slova před smrtí

Německý lékař Hans Halter před časem vydal šokující knihu citátů, které na smrtelné posteli vyslovily slavné osobnosti. Albert Einstein, John Lennon,…

Akční letáky