Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Míša Kuklová: Když vše dobře půjde, jen se zařadím mezi ženy, co mají silikony

Michaela Kuklová a Josef Wittner
Michaela Kuklová a Josef Wittner
Zdroj: Profimedia
Michaela Kuklová a Josef Wittner

Herečce Michaele Kuklové objevili karcinom v prsu a ona tak musela okamžitě podstoupit operaci, při níž přišla o obě ňadra. Život se jí obrátil o 180 stupňů. Aby toho však nebylo málo, stihla se do toho ještě rozejít s partnerem Josefem Wittnerem, který jí byl po celou dobu oporou. Sama Kuklová tvrdí, že v minulosti už dlouho cítila, že není úplně zdravá. Jak se to projevovalo?

Pohádkové princezně Jasněnce mohl život kde kdo závidět. Vždy měla úsměv od ucha k uchu a z rolí si mohla vybírat. Teď? Teď musela zvolnit. Není tomu totiž dlouho, co jí objevili karcinom v prsu. Nádor navíc neobjevil ani mamograf, ani sono.

Kuklová se ale nevzdala a vytrvale dál postupovala další a další vyšetření. „Dohodla jsem se na biopsii pro klid duše mé i lékařek. Nález byl pozitivní. Nádor byl vidět až na magnetické rezonanci a byl velký. Díky tomu jsem podstoupila operaci obou ňader a odebrání dvanácti uzlin. Když vše dobře půjde, jen se zařadím mezi ženy, co mají silikony,“ svěřila se na Instagramu Kuklová.

Kuklová se chce věnovat více synovi

Už dříve cítila, že něco není v pořádku. Její tělo, jako by jí říkalo, že je ve špatném stavu. Jen šest dní po operaci už stála na jevišti. Záskok si za sebe nesehnala ani do muzikálu Královna Kapeska.

„Tehdy to ještě nikdo nevěděl, nechtěla jsem to nikomu z kolegů říkat. Musím ale přiznat, že na moje tělo to bylo skutečně moc. Hodně mi tehdy otékaly ruce i nohy a přidala se dokonce vyrážka. Současná karanténa je proto pro mě vítanou šancí zastavit se a dopřát tělu odpočinek,“ svěřila se Blesku.

S Josefem Wittnerem už není

„Nevím přesně jak dlouho, ale možná tři roky, jsem cítila změny v citlivosti prsu, až o dost později jsem objevila jakési tvrdnutí žláz, nepravidelný útvar, žádná bulka. Pochopitelně jsem se utěšovala, že mi nic není, když mamografické vyšetření bylo v pořádku,“ popisovala svoje pocity ještě před operací na sociální síti.

Největší oporou jí byl ve složité době její partner Josef Wittner, se kterým v současné době není. „Rozešla jsem se s Pepinem. Je to dobrý kluk a jsem vděčná, že jsem takovou lásku mohla zažít. Zdraví je teď u mě na prvním místě, protože je důležité i pro mého syna,“ řekla Kuklová v rozhovoru pro deník Aha.

Kuklová je optimistka

Michaela má jedenáctiletého syna Romana s podnikatelem Romanem Holomkem. Právě na syna se chce nyní 100% zaměřit. Vzhledem chatrnému zdravotnímu stavu musela teď čas trávit především v nemocnici, a tak mu to chce vynahradit.

Ještě, že je odjakživa optimistka. Téměř každá žena by se po odstranění ňader a rozchodu s přítelem zhroutila, ale Míša se drží. „Věřím v bezproblémové uzdravení,“ vzkazuje herečka.

Věří, že jednou bude úplně zdravá

Operací to však pro Michaelu zdaleka neskočilo. Musí se ještě doléčit. „Léčbu mám zatím pouze hormonální. Poselství, které chci sdělit je, že mamograf je důležitý, zachytí většinu nádorů a včas, ale samovyšetření a vnímání, co nám tělo říká, nepodceňovat,“ tvrdí.

„Kdybych věděla, co vím dnes, přišla bych dřív. Stará se o mě skvělý tým lékařů a sestřiček VFN, jimž děkuji za jejich schopnosti i přístup,“ napsala vděčná herečka, která doufá, že všechno bude zase úplně v pořádku.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky